Смекни!
smekni.com

Проект цеху по виробництву сичужних сирів з чеддеризацією (стр. 8 из 9)

На випадок винмкнення пожежної небезпеки в кожному цеху передбачено схеми евакуації працючих. На ділянках підвищеної пожежної небезпеки біля виходу з приміщень встановлені засоби пожежогасіння (пожежний інвентар, вогнегасники ОХП – 10, ПС – 1, ПС – 5). Всі двері відкриваються у напрямку виходу з приміщення. У випадку виникнення пожежі передбачена система сигналізації.

Для протипожежного водопостачання на заводі передбачений недоторканий запас води.

Запас води, м3, необхідний для пожежогасіння будівлі розраховується за рівнянням:

G=3*3600(п1+п2)/1000

де 3 – розрахунковий час гасіння пожежі, год; 3600 – перерахунок годин в секунди; n1 – витрати води на внутрішнє пожежогасіння за секунду, л/с;

n2 – витрати води на зовнішнє пожежогасіння; 1000 – перерахунок літрів в м3. Принято, що для внутрішнього пожежогасіння треба мати два струмені води, якій викидами по 2,5 літри води за 1с. (два джерела горіння). Тобто n1=2,5•2=5 л/с.

n2 визначається залежно від об'єму будівлі, категорії виробництва за вибухопожежонебезпекою і ступенем стійкості будівельної конструкції.

Запас води на пожежогасіння будівлі об'ємом 3 – 5 тис. м3 за категорії вибухопожежонебезпеки будівлі Г і Д, ступенем вогнестійкості – ІІ становитиме G=3*3600(5+10)=162 м3,

де n2=10 л/с.

8.ЕКОЛОГІЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Завод переглядає вдосконалює і вводить нові підходи щодо захисту довкілля. Разом з елементами системи менеджменту якості на заводі працюють елементи системи управління навколишнім середовищем з стандартом ISO14001. На робочих місцях існують інструкції, в яких визначені екологічні умови. В рамка загальної стратегії розроблені як довго- так і короткострокові екологічні проблеми. Основні підходи до природоохоронної діяльності заводу:

- запобігання створенню (збільшенню кількості) відходів у рамках усього життєвого циклу продукції, що виробляється заводом;

- раціональне використання ресурсів, матеріалів, енергії;

- підвищення якості виробництва, технологій, продукції шляхом підвищення ефективності;

Шляхи реалізації підходів до природоохоронної діяльності заводу:

- використання ноу-хау і інновацій у всіх напрямках діяльності

підприємства;

- удосконалення технологій;

- зміна відношення персоналу ( розуміння впливу його діяльності на довкілля і підвищення особистої відповідальності);

- використання екологічно чистої і якісної сировини;

- турбота про інтереси підприємства.

Протягом останніх років керівниками всіх рівнів управління із 100% залученням персоналу і з широким залученням партнерів для реалізації вищеописаних підходів виконують:

Керівник

- щороку розробляють плани з охорони природного навколишнього середовища та використання природних ресурсів по ТОВ “Молочна країна”, затверджені місцевою екологічною інспекцією;

- інвентаризацію викидів всіх забруднюючих речовин по підрозділах;

- стічні води проходять попередню очистку- жироловку та пісколовку;

- в цілях зменшення використання водних ресурсів на лінії виробництва холоду здійснюється водооборот;

- розробляють плани ППР автотранспорту та технологічного обладнання,що сприяє зменшенню відходів масел;

- ізолюють теплокомунікації підприємства та технологічні ємкості,що дозволяє уникати втрат енергоресурсів;

при обстеженні споруд на підприємстві виконують аналіз екологічного стану повітряного середовища навколо об”єктів(повітряобмін, хімічний склад повітря);

- для оптимізації кількості споживання пального розробляють маршрути перевезень ;

щороку зав.машдвором складає графіки ремонту автотранспорту підприємства,вони затведжуються директором,контроль здійснює головний інженер,що сприяє відповідальному ставленню підприємства для збереження довкілля.Автотранспорт згідно графіків проходить діагностику на вміст забруднюючих речовин.Для зменшення негативного впливу на довкілля щороку проводиться техогляд і щоквартально перевіряється на вміння СО.

Підприємство має дозволи на викиди забруднюючих речовин на розміщення та утворення відходів. В вимоги по розміщенню та утворенню, утилізації відходів виконуються в повному обсязі., що підтвержується “Угодами” та бухгалтерською документацією.На підприємстві затверджено перспективний план заходів у сфері поводження з відходами

Робота з відходами

1. Металобрухт зберігається на площадці з твердим покриттям в межах встановлених вагових лімітів і згідно договору.

1. Зношені автомобільні шини зберігаються в ізольованому приміщені в межах встановлених вагових лімітів і згідно договору для подальшої утилізації.

2. Утворена тирса і стружка дерева вивозиться на полігон ТБВ, встановлені вагові ліміти при розміщенні тирси і стружки додержуються.

3. Автозаправочна станція обладнана підставними ємкостями для недопущення розливу нафтопродуктів.

4. Утилізація відпрацьованих мастильних масел проводиться в котельній по мірі заповнення ємкості для зберігання відпрацьованих масел.

5. Відходи змішані будівельні використовуються для фундаментів та засипки під”їзду до молочного магазину.

6. Накопичення відходів проводиться на площадці з твердим покриттям.

ІІ. Охорона водних ресурсів.

1. Зношені акумулятори згідно договору відправляються на подальшу переробку.

2. Територія охоронної зони артсвердловин приведена в порядок згідно вимог СЕС.

3. Проведено капітальний ремонт башти.

4. Кислоти та окиси,що використовуються в процесі миття після їх застосування нейтралізуються.

5. Щомісячно проводиться чистка споруд жироловки та пісколовки.

ІІІ.Охорона атмосферного повітря.

1. Оператори котельної установки в своїй роботі керуються режимною картою накладки роботи котлоагрегату,що суттєво покращує процес горіння та зменшує кількість викидів.

2. Проведено регулювання топливної апаратури дизель-генератора ДГА-315.

3. Автотранспорт згідно графіку проходить контроль вмісту СО вихлопних газів.

ІV Охорона зе мельних ресурсів.

1. На території підприємства проведена висадка декоративних кущів та дерев. Розбиті газони з травяним покривом.

2. Небезпечні речовини (аміак для технологічних потреб), зберігаються у спеціально відведеному та обладнаному місці. Відходи від допоміжних виробництв: акумулятори, шини відправляються на утилізаційну переробку згідно угоди по мірі накопичення (по ліміту) на спеціальне підприємство. Масла утилізуються в котельні.

На 2007 рік заплановано рекультивація аврійного скиду каналізації. Згідно плану проводиться щотижневе прибирання території підприємства. Анулюються старі складські приміщення, земельні ділянки пристосовуються під стоянки з твердим покриттям. Більшість земельних ділянок підприємства задіяні під газони з багаторічним травяним покривом.

Для належного виконання робіт з управління майном 100% працівників підприємства проходять щороку планове навчання відповідно до їхніх посадових обов'язків.

Стратегічними планами заводу передбачені розробка і впровадження систем управління природоохоронною діяльністю і професійною безпекою і здоров'ям за стандартами ISO 14001 I 18001.

9.ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА

На сьогоднішній день для людства не існує більш важливих проблем, ніж проблеми ядерної та екологічної безпеки.

Забруднення оточуючого середовища містить в собі величезну потенційну небезпеку для люжства, але і сьогодні воно наносить значну шкоду всьому живому

На підприємствах харчової промисловості використовуються різноманітні хімічні речовини як вихідні або допоміжні матеріали в технологічному процесі. Багато з них є токсичними. Такі як хлор, аміак, сірчистий алгідрит, окис вуглецю належать до сильнодіючих отруйних речовин (СДОР). Підприємства харчової промисловості оснащені аміачними компресорними установками. Компресори, а також аппаратура, яка входить в систему цих установок ( ємкості під тиском),трубопроводи при порушенні правил техніки безпеки, як і парові котли, є потенційно небезпечними об'єктами на підприємстві. Розроблення паспорта хімічно небезпечного об'єкта підприємства харчової промисловості, на якому використовуються СДОР.

Виробництво холоду, в якості безпосереднього холодоносія використовується аміак, а в якості другорядного – льодяна вода.

Завод використовує у виробництві фреон і має ІУ ступінь хімічної небезпеки. В системі охолодження використовується 700 кг. Фреону. Вся кількість фреону знаходиться в системі холодильника. Для дозаправки фреону в систему холодильника на об”єкті є вісім балонів по 20 кг.

ПРОГНОЗ ХІМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ ПІСЛЯ АВАРІЇ З ВИКИДОМ (ВИЛИВОМ) С Д О Р В АТМОСФЕРУ.

При підвищенні концентрації аміаку більш ніж гранично допустимо – робоча зміна виводиться за межі ураження. Зона ураження не досягає прилеглих територій підприємства. Населення в зону ураження не попадає.

Згідно розрахунків час підходу небезпечно отруйної хвилі до межі заводу складає 0,8 хв.

ОПИС МОЖЛИВИХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТЕХНОГЕННОГО ТА ПРИРОДНОГО ХАРАКТЕРУ ТА ЇХ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

В залежності від кількості витіку аміаку аварія може бути рьох рівнів: А, Б, В.

Витік газу може спричинити пожежу, вибух, отруєння персоналу.

По витоку газу в повному об”ємі виконуються всі вимоги “ правил безпеки газопостачання України”,забезпечення протипожежним інвентарем об”єкта газопостачання.

Вибух:

-може виникнути в результаті витіку газу в приміщенні котельні або в топці котлів, скупчення газу метану в каналізаційні магістралі при проведенні вогненебезпечних робіт, попадання мастил на кисневі балони.

для попередження вибухів в повному об”ємі виконуються вимоги по експлуатації газового та газозварювального обладнання ( розміщення, періодичність перевірок, місця зберігання, підготовка робочих місць для газонебезпечних робіт, виконання організаційних та технічних вимог)