Смекни!
smekni.com

Загаяні відомості про підприємство (стр. 4 из 5)

здійснюється відповідно до вимог Закону України «о охороні праці». Закони України «Про пожежну безпеку», міжнародного стандарту 180 9001-2000 «Система управління охороною праці і пожежної безпеки на виробничому рівні», СТП 22821.01-2000 «Стандарт підприємств. Система управління місць».

Охорона здоров'я трудящих, забезпечення безпечних умов праці, ліквідація професійних захворювань і виробничого травматизму складають одну з головних турбот ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Для ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» найбільш актуальні наступні проблеми безпеки і оздоровлення умов праці:

- розвиток фізіологічних і гігієнічних досліджень по вивченню впливу на організм людини різних шкідливих і небезпечних виробничих чинників з метою наукового обгрунтування найбільш сприятливих і раціональних режимів праці і відпочинку;

- розробка сучасних засобів і методів виховання трудящих в області охорони праці, здійснення дієвого контролю на виробництві, що забезпечує безпечне і нешкідливе ведення робіт;

- навчання і підвищення кваліфікації інженерно-технічного персоналу по охороні праці;

- запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням технічними засобами і застосуванням нової безпечної технології з урахуванням психофізіологічних особливостей людини;

- створення і застосування ефективних засобів індивідуального захисту;

- створення спецодягу, спецвзутті і індивідуальних пристосувань з високими захисними і гігієнічними властивостями, відповідними умовами праці і специфікації виробництва.

На виробництві експлуатується 10 пилегазозахисних установок, які двічі в рік лабораторією захисту атмосфери по охороні праці природи піддаються огляду технічного стану і проведенню інструментальних досліджень на ефективність роботи аспіраціоних установок. На виробництві була вироблена робота, направлена на поліпшення умов праці робочих сумішопідготовчого відділення;

- проведена часткова заміна трубопроводу на ГІГУ ПУ-12;

- встановлені системи централізованого мастила на електропечах ДСН-0,5Т, ДСН-5Т і на змішуючих бігунах;

- встановлені блокуючі пристрої для виключення запуску ПГУ при відкритих шиберних заслінках;

введений в експлуатацію передавальний візок на рейковому ходу, на ділянці виробництва тіл, що крейдують;

- проведена реконструкція з установкою додаткових шиберних пристроїв з метою підвищення ефективності робіт пилеочисной установки в модельному відділенні;

- проведена заміна обшивки бункера горілої землі на вибивних ґратах

- заміна кабельній продукції і ремонт кабіни машиніста на козловому

крані;

- ввели в експлуатацію знов отримані змішуючі бігуни і установку для приготування глинистих складових;

- по економії ТЕР ввели експлуатацію три ярусну сушку дрібних стрижнів в камерних печах N 1-3;

- проведено утеплення імпульсних трубок для достовірного обліку витрати технічної води;

- отриманий термоелектричний цифровий термометр Т 912;

- поліпшення умова приготування фарби для форм;

- проведена заміна ел. двигуна на аспіраціонінй установці ДСН-0,5Т і ще є один в резерві;

- встановлена нова стрічкова пила в модельному відділенні;

- обладнана комора для зберігання ТМЦ.

З метою оцінки гігієнічних умов трудящих на виробництві виконана атестація їх робочих місць, лабораторій, дослідження умов праці проведені виміри рівнів шкідливих виробничих чинників таких як шуму, вібрації, іонізуючих і інфрачервоних випромінювань і інших фізичних чинників. Результати атестації робочих місць занесені в карти умов праці по всіх професіях. У кожній карті указується гранично-допустимі і фактичні величини шкідливості.

По питаннях зберігання і утилізації попутних, побічних і вторинних матеріалів, а також хімічно шкідливих відходів, наявних в цеху, ФЧЛЦ співробітничає з відповідними службами підприємства: УЇТО, УОТ і ПБ, СОП і ін.

На виробництві спільно із службою природи складені переліки хімічно шкідливих речовин, використовуваних в процесі виробництва.

Відповідальність за протипожежне полягання в ЛКПЧ, а також за своєчасне виконання протипожежних заходів покладається на начальника виробництва. Відповідальність за протипожежний стан ділянках, несуть начальники ділянок.

Всі робочі і службовці під час вступу на роботу повинні проходити спеціальний протипожежний інструктаж, особи не пройшли первинний інструктаж до роботи не допускаються. Вторинний інструктаж проводиться на робочому місці, особою відповідальним за пожежну безпеку виробництва. Повторні інструктажі проводяться раз на півроку і по розпорядженню з потреби.

Виробничі будівлі, службові приміщення повинні постійно міститися в чистоті. Проходи, виходи, сходи, коридори не дозволяється захаращувати різними предметами і устаткуванням, в сходових клітках будівлі забороняється влаштовувати робочі, складські приміщення.

Курені допускається в спеціально відведених місцях. Всі електроустановки повинні бути захищені апаратами захисту від струмів короткого замикання і інших ненормальних режимів. Забороняється в цеху зберігання бочок з горючими і займистими рідинами. Протипожежні автоматичні системи і інвентар, повинні міститися в постійній готовності. Проводити вогняні роботи допускається тільки письмового дозволу, узгодженого з пожежною охороною підприємства. Модельна майстерня і територія модельної майстерні повинні міститися в чистоті від деревних відходів, тирси і стружки. Не допускається знаходження матеріалів на опалювальних приладах і в безпосередній близькості до них. Дерев'яні конструкції усередині приміщення комор повинні бути просочені вогнезахисним складом.

На виробництві повинна бути розроблена і вивішена на видному місці схема евакуації людей на випадок пожежі. А люди повинні бути ознайомлені з цією схемою.

Для проведення заходів від пожеж організовуються ДПД з числа робочих, ІТР і службовців. Виробничі будівлі, ділянки повинні бути забезпечені -вогнегасниками, пожежними щитами. Пожежний рукав повинен приєднуватися до пожежного крана, ящик для піску повинен мати ємкість 0,5; 1,0; 3,0 м і комплектує совковою лопатою.

У виробничих будівлях повинні встановлюватися спеціальні пожежні щити з набором.

Пожежні щити повинні встановлюватися в приміщеннях на видних місцях. Території підприємств забезпечуються пожежними щитами з розрахунку 1 шт. на площу до 5000 м3.

При виявленні пожежі необхідно негайно повідомити в пожежну охорону, прийняти заходи по евакуації людей і приступити до гасіння вогнища пожежі засобами пожежогасінні, що є на робочому місці.

Загальні відомості інструкції по охороні праці ЛКПЧ для вибивальщіків, формувальників, землеробів СПО, вагранників:

- надіти спецодяг: брюки і куртку на випуск, надіти черевики, захисну каску і підібрати під неї волосся. Підготувати індивідуальні захисні засоби: окуляри із стеклами з триплексу, респіратор і рукавиці;

- перевірити справність інструменту;

- оглянути робоче місце, переконатися в тому, що проходи не захаращені сторонніми предметами;

- при виявленні несправності доповісти майстрові, до роботи не приступати до усунення цих несправностей.


5.2 ВИРОБНИЧА САНІТАРІЯ І ГІГІЄНА ПРАЦІ

Строго дотримувати правила особистої гігієни. Перед їдою добре вимити руки. Пищу приймати тільки в спеціально відведеному місці (їдальні, буфеті).

Принесену з будинку пищу зберігати в спеціальній шафі, на холоді або в прохолодному місці.

Пити воду (міську або газовану) з температурою не нижче 8±с або вище 20±с в спеціально встановлених крапках. Забороняється пити воду, призначену для технічних цілей, ця вода не придатна для пиття.

Для попередження шкірних захворювань застосовувати пасту, для захисту відкритих частин тіла при роботі з гасом, скипидаром, бензином і маслами.

При роботі в запорошених місцях обов'язково користуйтеся респіраторами і окулярами. Не витирайте руки використаними обтиральними матеріалами.


висновок

За період проходження виробничої практики освоїв теорію технології ливарного відділення виробництва ЛКПЧ.

При вивченні всього вищесказаного можна зробити наступні виводи:

1. Виробництво працює з високою продуктивністю, виконував і навіть перевиконував планові показники;

2. За рік були виявлені позитивні результати загальної оцінки якості продукції;

3. Механізм постійного вдосконалення управління якістю ремонтів і продукції, що випускається, в ЛКПЧ передбачає постійне порівняння якісних показників продукції, що випускається, на відповідність політики якості, що проводиться, яка включає:

- вхідний контроль сировини і матеріалів;

- перевірки стану технології на виробництві.

4. На виробництві упроваджені і функціонують процеси, необхідні і достатні для задоволення вимог замовника.

5. Визначені і позначені взаємозв'язки і взаємодії цих процесів:

- зворотний зв'язок із замовником і контроль ступеня його задоволення;

- вимірювання процесів;

- вимірювання і контроль продукції;

- внутрішні аудиторські перевірки;

- аналіз;

- дії, що коректують і застережливі;

- поліпшення.


ЛІТЕРАТУРА

1 Технологічна інструкція ТІ-МРК-ЛЧ-001-2003 Виробницті чавунного литва у фасонно-чавуноливарному цеху р. Кривий Ріг, 2004 г.;

2 Керівництво по управлінню якістю у фасонно-чавуноливарнон цеху Р-УГМ-ФЧЛЦ-001-2003, р. Кривий Ріг, 2003г., ІСО 9001-2000.;

3 Аналіз функціонування системи управління якістю у ФЧЛЦ 2004г., р. Кривий Ріг, 2002г.;

4 Охорона праці на підприємствах чорної металургії . Москб Металургія 1999г., видання друге, перероблене і доповнене. Ільінський Би. Д.;

5 Інструкція по охороні праці для вибивальщиків, формувальникі землеробів СПО, вагранників, 2002г.;

5 Криворізький метал . Канн Д. Н., Бібліотека Саксагань, Кривий Ріг, 1994г.


ХАРАКТЕРИСТИКА

На практиканта Сталево-ливарного цеху Зінченко Ігора Юрійовича, студента третього курсу НМетАУ 21.09.1987 року нарождения.