Смекни!
smekni.com

Молодіжна громадська креативна організація (стр. 5 из 5)

Кошти та майно Організації, в тому числі валютні кошти утворюються наступних джерел:

– надходження від вступних та членських внесків;

– добровільних, безкорисливих пожертв спонсорів, членів Організації;

– видавничої діяльності;

– добровільних внесків громадян, трудових колективів, творчих спілок, державних, громадських та кооперативних організацій, підприємств з різними формами власності;

– інших джерел, що не суперечать чинному законодавству України.

Грошові кошти Організації використовуються тільки на виконання статутних завдань або на благодійні цілі та утримання штатного апарату.

Організація може створювати необхідні для його діяльності фонди, структурні підрозділи, підприємства.

Майно Організації відповідно до Законів України та цього Статуту, належить їй на праві власності.

Організації набуває право власності на:

– майно, передане їй її членами;

– майно, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями;

– майно, придбане за рахунок власних коштів чи на інших підставах, не заборонених законом.

Організації має право передавати іншим юридичним особам, обмінювати, надавати безкоштовно в тимчасове користування або позичати належне їй майно, а також списувати з балансу, якщо інше не передбачено законодавством України.

Кошти Організації витрачаються у відповідності до його мети та завдань і контролюються Правлінням та ревізором (ревізійною комісією).

Організація має право отримувати від фізичних або юридичних осіб будь-яке рухоме або нерухоме майно у користування на договірних засадах. Умови отримання майна у користування від фізичних або юридичних осіб визначаються Правлінням Організації (головою правління), виходячи з інтересів Організації, та затверджуються Правлінням

Організації не набуває право власності на майно, передане йому для користування фізичними або юридичними особами.

Фінансові ресурси Організації формуються за рахунок внесків та відрахувань її членів, інших надходжень, не заборонених чинним законодавством України.

Для виконання власної статутної діяльності Організація може створювати відповідні фонди, структурні підрозділи, підприємства.

Організація веде оперативний бухгалтерський і статистичний облік та звітність, відповідно до чинного законодавства України.

Відповідальність за стан обліку, своєчасне подання бухгалтерської та іншої звітності покладається на Голову Правління. Ведення бухгалтерського обліку та складання бухгалтерської звітності здійснюється головним бухгалтером, що діє у відповідності з чинним законодавством України.

Організація, як юридична особа, може укладати угоди про співпрацю з юридичними та фізичними особами.

Право контролю за діяльністю Організації належить державним контролюючим органам, ревізору (ревізійній комісії) Організації.

3.7 Припинення діяльності Організації

Припинення діяльності Організації може бути проведено шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.

Рішення про припинення діяльності Організації приймається на Загальних зборах Організації одноголосно.

Реорганізація Організації відбувається за рішенням Загальних зборів Організації.

При реорганізації Організації вся сукупність прав та обов’язків переходить до його правонаступників.

Організації ліквідовується:

– за рішенням Загальних Зборів Організації;

– за рішенням суду, Господарського суду, у випадках, передбачених чинним законодавством України.

Ліквідація Організації здійснюється призначеною рішенням Загальних Зборів Організації Ліквідаційною комісією, до якої, з моменту прийняття рішення про ліквідацію, переходять повноваження Правління по управлінню Організацією.

У випадках припинення діяльності Організації за рішенням суду, господарського суду – ліквідатором (ліквідаційною комісією), призначеною цим судом.

З дня призначення ліквідатора (ліквідаційної комісії) до неї переходять повноваження по управлінню справами Організації.

Ліквідатор (ліквідаційна комісія) оцінює наявне майно Організації, виявляє його дебіторів, кредиторів та вживає заходів по стягненню дебіторської заборгованості та погашення боргів Організації перед кредиторами, третіми особами а також членами Організації, складає ліквідаційний баланс і подає його на затвердження Загальним Зборам Організації або органу, що призначив ліквідатора (ліквідаційну комісію).

Ліквідація Організації вважається завершеною, а Організація такою, що припинила свою діяльність, з моменту розрахунку з кредиторами та внесення запису про припинення діяльності до державного реєстру.

У випадку ліквідації Організації її майно та грошові кошти, після сплати обов’язкових платежів та розрахунків з бюджетом, кредиторами, направляються іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

Висновок

Молодіжні громадські організації в Україні – об'єднання громадян віком від 14 до 35 років, метою яких є здійснення і захист своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших спільних інтересів.

РОМКО «Діамантова Вулиця» створилася та діє на засадах добровільності, рівноправності їх членів, самоврядування, законності та гласності, зокрема:

– зобов'язана доводити до відома громадськості відомості про свою діяльність у формах, що не суперечать законодавству;

– інформація, що міститься у статуті, про склад керівних органів, про джерела матеріальних та інших надходжень, а також пов'язана з діяльністю молодіжних громадських організацій, не є конфіденційною або іншою інформацією, яка охороняється законом.

Засновниками РОМКО «Діамантова Вулиця» є громадяни України, які досягли 15-річного віку.

Індивідуальними членами РОМКО «Діамантова Вулиця» можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах. Індивідуальними членами молодіжних громадських організацій можуть бути особи віком від 14 до 35 років. Особи старшого віку можуть бути членами молодіжних громадських організацій за умови, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує третину загальної кількості членів; у складі виборних органів молодіжних громадських організацій кількість осіб старшого віку не може перевищувати третину членів виборних органів. Обмеження щодо кількості осіб, вік яких перевищує 35, у складі виборних органів не поширюється на спілки молодіжних та дитячих громадських організацій.

Державна підтримка РОМКО «Діамантова Вулиця» здійснюється в таких формах:

– надання інформації про державну молодіжну політику;

– подання методичної й організаційної допомоги з питань соціального становлення та розвитку молоді;

– сприяння створенню підприємств, установ і організацій, які надають послуги молоді або сприяють зайнятості молоді.

Держава здійснює підтримку і в інших формах, що не суперечать законодавству України.