Смекни!
smekni.com

Планування та організація рекламної діяльності на підприємстві (стр. 11 из 15)

1. Середні та великі акціонерні компанії, підприємства з цінними паперами яких проводяться операції на фондовому ринку.

2. Компанії, які згідно Закону України "Про депозитарну діяльність та особливості електронного обігу цінних паперів" вимушені звертатися до послуг реєстратора власників іменних цінних паперів.

3. Широке коло споживачів, зацікавлених в отриманні юридичних, інформаційних, консультаційних послуг, дизайнерських послуг в інформаційній мережі Інтернет.

Перші дві групи споживачів являються досить особливою цільовою групою з точки зору розробки реклами. Реклама, яка буде спрямована на ці цільові групи повинна відрізнятися великим обсягом спеціалізованої інформації та буде поширюватися головним чином в вузькосеціалізованих виданнях. Ця реклама буде характеризуватися високим ступенем персоналізації, вибірковістю аудиторії.

Третя група споживачів дозволяє обрати більше можливостей для рекламіста наприклад у виборі рекламного засобу та побудові рекламного звернення, оскільки цими послугами може скористатися навіть власник зовсім невеликої фірми.

Визначення цілей реклами.

Наступним етапом розробки рекламної кампанії є визначення цілей рекламування. Основними цілями реклами компанії “Конгрес-Інвест” є формування сприятливого іміджу компанії та пошук нових клієнтів, розширення ринків збуту. Їх можна розділити на кількісні та якісні.

Кількісні:

1. Досягти максимального рівня інформованості підприємців усієї України про послуги, що надає компанія, та усвідомлення доцільності співпрацювання саме з цією інвестиційною компанією.

2. Створити по всій Україні (в кожному її обласному центрі) мережу філій чи представництв компанії.

3. Через рік з початку рекламної кампанії вдвічі збільшити обсяги прибутків та довести їх до 1 млн гривень.

Якісні цілі:

1. Привернути до діяльності компанії увагу потенційних партнерів, які мають певні зв’язки та інфраструктуру (наприклад компанії-провайдери мережі Інтернет) з метою подальшого співробітництва з ними для реалізації стратегічних планів “Конгрес-Інвест”.

2. Досягти довіри та сприятливого відношення до діяльності компанії збоку преси, ділових партнерів та потенційних клієнтів.

3. Створити передумови для розвитку компанії на території всієї України та наблизити рівень послуг в регіонах до рівня вже досягнутого в Києві.

Вимоги щодо дотримування цілей рекламної кампанії.

1. Цілі повинні бути розраховані на визначені вище цільові ринки.

2. Цілі повинні бути помірними та придатними до вимірювання.

3. Цілі рекламування повинні покривати період в 1 рік.

Розробка рекламного бюджету.

Цілі реклами є основою для розробки її бюджету.

Розробка бюджету реклами інвестиційної компанії “Конгрес-Інвест” доцільно здійснювати за допомогою підходу “з урахуванням цілей та задач”, сутність якого розкрита в другому розділі. Для компанії кошторис витрат на рекламу повинен коливатися в межах не більше 10-15% від обсягів прибутку за попередній період. Тобто в сумі близько 80 тис. гривень.

Особливостями цього методу є те, що необхідно періодично переглядати бюджет. Якщо рекламна компанія на перших етапах її проведення забезпечила віддачу більше очікуваної, витрати можна скоротити. Якщо результати виявилися нижче очікуваних, бюджет треба збільшити.

Перед рорзробкою рекламного бюджету обовязково необхідно брати до уваги дані про кошти, виділені на рекламу компаніями-конкурентами.

Розробка рекламного звернення.

При проведенні рекламної компанії необхідно використовувати звернення як інформуючого так і трансформуючого типу. Я пропоную використати таке звернення.

"ІНВЕСТИЦІЙНО-ФІНАНСОВИЙ КОНГРЕС створений у 1995 році і ось вже п’ять років успішно працює на фондовому та фінансовому ринках України. Нашими послугами користується кожен поважаючий себе емітент та інвестор, промисловець та підприємець, акціонер та будь-яка людина, що володіє, продає або бажає придбати цінні папери. Досвід нашої п'ятирічної праці дозволяє з впевненістю сказати: на сучасних фінансових та фондових ринках не може виникнути ситуація, якою б ми не скористалися для досягнення цілей нашого клієнта.

Наша філософія — індивідуальний підхід до кожного клієнта. Високопрофесійні співробітники нашої Компанії допоможуть Вам вирішити проблеми, пов’язані з випуском та обігом цінних паперів, веденням реєстру, бізнес-плануванням, розробкою та здійсненням інвестиційної політики, проведенням фінансових прогнозів та комплексних аналізів. Ми надамо Вам потужну професійну консультаційну та юридичну підтримку.

Ми гарантуємо: компетентність при виконанні поставлених завдань, надійність взаємовідносин при вирішенні усіх питань кожного окремого клієнта, залучення широкої мережі регіональних менеджерів Компанії, представництв Української спілки промисловців і підприємців, вирішення питань з місцевими адміністраціями, повну конфіденційність і якість виконаних робіт на рівні міжнародних стандартів."

Інформуючий характер цього звернення проявляється в інформуванні про фірму про послуги, які вона надає. Трансформуючий його зміст пов’язує послуги з психологічними аспектами його сприйняття. Робиться серйозний наголос на досвід, компетентність та професійність працівників компанії, на індивідуальному підході, що не залишить байдужими жодного клієнта. Також робиться акцент на тому, що компанія може справитися з будь-якою ситуацією, яка за умов нашої нестабільної економіки може виникнути на фінансовому та фондовому ринках-це справлятиме позитивне враження на клієнта.

Таке рекламне звернення у супроводі з рекламним девізом та всіма атрибутами фірмового стилю (логотип, фірмові кольори тощо), я рекомендую поширювати за допомогою таких носіїв реклами як журнали, звичайна та електронна пошта, на власній сторінці в мережі Інтернет, а також на перші сторінці в презентаційних засобах: каталогах, проспектах, буклетах.

Пропоную такий рекламний девіз-

ЧАС ЗВЕРНУТИСЯ ДО ФАХІВЦІВ!

Він є і лаконічним, і стислим, і зрозумілим, і відразу ж привертає увагу. В радіо та телеефірі повинно постійно повторюватися назва компанії

Вибір носіїв реклами.

При розробці рекламного звернення я вже визначив деякі засоби реклами з урахуванням цілей рекламної кампанії та специфіки її послуг. Дійсно для подальшого просування послуг більш за все підходять ті носії реклами, які здатні формувати уяву про них у вузького кола фахівців, саме тому для цього я вважаю найефективнішими є засоби прямої поштової розсилки (Direct Mail), та друк в спеціалізованій літературі.

Реклама в теле та радіоефірі, мережі Інтернет розрахована на більш широкі кола.

Ефективним рішенням для компанії “Конгрес-Інвест” може стати розробка спеціалізованих презентаційних видань (таких як проспекти, буклети, брошюри та каталоги) на цих засобах реклами необхідно ретельніше зупинити увагу.

Такий рекламний засіб обов’язково повинен видаватися в декількох варіантах:

Варіант 1. “Оглядовий презентаційний буклет”. В ньому повинна висвітлюватися історія створення компанії, розкриті основні її переваги, огляд досягнутих результатів, гарантії для клієнта, перелік та короткий опис всіх послуг, які надає компанія. Такий ознайомчий буклет повинен легко доносити до свідомості потенційного клієнта сутність діяльності компанії. Пропоную при розробці оригінал-макета побудувати буклет за допомогою системи “Питання-відповідь”, за допомогою якої навіть необізнаний в тонкостях справи клієнт відразу ж знайде вичерпну відповідь на хвилюючі його питання.

Якщо новий клієнт вже точно знає якою послугою він бажає скористатися йому у нагоді стане другий варіант.

Варіант 2. “Спеціалізований проспект”. В цьому виданні повинна докладно розкриватися сутність кожної окремої послуги, її юридичний аспект. Перелік вигід для клієнта.

Переваги презентаційних засобів.

По-перше каталоги брошюри та ін. мають персоналізований характер, тобто розраховані на конкретного споживача.

По-друге в таких презентаційних виданнях можна повністю розкрити сутність кожного виду послуг та надати клієнтові вичерпуючу інформацію стосовно кожної з них.

По-третє такі засоби я пропоную розповсюджувати за допомогою як методу прямої поштової розсилки так і на виставках, конференціях, презентаціях (варіант 1), а також під час переговорів, за умов персонального продажу (варіант 2).

Особливу увагу необхідно привернути до такого зособу реклами як реклама в Інтернет.Мережа Інтернет-ефективний маркетинговий канал. Розміщуючи в ньому Web- сторінку, компанія отримує можливість доступу до тисяч потенційних клієнтів (за даними дослідницької компанії Matrix Information and Directory Services Inc -кількість користувачів Інтернет в січні 1998 року досягло 102 мільйонів, продовжуючи тенденцію, згідно з якою кількість користувачів Інтернет подвоюється щорічно протягом останніх 6 років); виходу на нові ринки при мінімальних витратах; безпосереднього і оперативного спілкування із замовником; цілодобового доступу до інформації, проведення соціологічних опитів.

Взагалі компанія не потребує реклами в класичному розумінні цього слова. Рекламна продукція - це звіти про діяльність Компанії, поширювані в дуже вузькому колі клієнтів і партнерів. Рекламна політика повинна бути направлена на підтримку іміджу Компанії як професіонала високого класу, що має стійке фінансове становище. Для цього необхідно використати як основну зброю механізм public relations.

У серйозних друкарських виданнях, на радіо і телебаченні повинна звучати думка фахівців Компанії "Конгрес-Інвест" по різним питанням, що стосуються не тільки сфери його професійних інтересів, але і загальним проблемам, що цікавлять країну. Не так важливийзміствиступу експерта з якого-небудь питання, важливий сам факт цього виступу і ім'я "Інвест" на сторінках серйозного видання.