Смекни!
smekni.com

Екологічний аналіз виробничої діяльності заводу ГТВ ЗАТ Росава в м. Біла Церква при пр (стр. 8 из 8)

2. ЗАТ "РОСАВА" характеризується різніми хімічними ігредієнтами, що використовуються в виробництві шин, і технологічними процесами, які є потенційними джерелами забруднення атмосферного повітря. Проведений аналіз кількісного та якісного складу викидів забруднюючих речовин на всіх технологічних процесах виготовлення шин. Встановлено, що основними забруднювачами є : пил інгредієнтів, вуглеводні, бензин, сірчистий ангідрид.

3. Підприємство планово проводить роботу по поліпшенню умов виробничої діяльності і екологнічного стану в районі свого розміщення з ціллю зниження впливу діяльності на навколишнє природне середовище.

4. Рівень забруднення атмоферного повітря в прилеглих до території підприємства районах житлової забудови м. Біла Церква в результаті діяльності ЗАТ "РОСАВА" не перевищують санітарних норм і знаходяться в границі долей ГДК для основінх компонентів по результатам розрахунків та фактичних даних.

5. Підприємство займається системним контролем оцінки рівня несприятливого впливу на навколишнє середовище. Існують оснащені необхідним обладнанням санітарно-промислова та екологічна лабораторії, налагоджена система постійного контролю викидів з застосуванням організаційних та економічних методів впливу при виявленні порушень природоохоронного законодавства.

6. Важливим аспектом є підвищення рівня механізації вантажно-розвантажувальних процесів. Необхідно провести комплекс мір по збільшенню кількості хімічної сировини, що застосовується в виробництві, в гранульованому стані, застосування сучасних замкнених систем пневмотранспорту гранул з малогабаритними аспіраційними фільтрами, з вбудованими в них бункерами, як єдиний комплексний агрегат з міханізованим відбором пилу.

7. Необхідно провести ряд організаційних і технічних заходів по роботі вентиляційних систем та місцевих систем викидів, в яких будуть передбачені фізико-механічні і гігієнічні особливості інгредієнтів, що використовуються в виробництві.

8. Також необхідно приділити увагу вирішенню питання визначення ГДК на деякі компоненти газів гумозмішування та вулканізації, так як на них відсутні ГДК для населених місць.

9. Необхідно вирішити питання організації технологічних процесів з урахуванням застосування економічно виправданих способів вловлювання і утилізації газів вулканізації і бензину.

10. Організація технологічних процесів з застосуванням каталітичних та термічних методів знешкодження газових викидів дозволить значно зназити викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря підприємства.

11. В цілому діяльність ЗАТ "РОСАВА" направлена на зниження впливу на атмосферне повітря, покращення навколишнього природного середовища. Виробнича діяльність підприємства в останні роки все більш направлена та тісний зв"язок з науково-дослідними інститутами, проектно-конструкторськими організаціями, що дозволить використовувати нові технології та обладнання з ціллю зменшення шкідливих викидів в атмосферне повітря.

Після проведення аналізу екологічної ситуації, що склалась на ЗАТ "РОСАВА", можна зробити висновки, що підприємство системно контролює обстановку, яка пов’язана в визначенням впливу виробничої діяльності на атмосферне повітря та в цілому на навколишнє природне середовище, згідно існуючих норм природоохоронного законодавства, і постійно проводить роботу по зниженню рівня несприятливого впливу на атмосфрне повітря і населення м. Біла Церква.

Список використаної літератури

1. Чемеринский В.Б., Власов Г.Я., Сырицын Л.М. Некоторые аспекты экологического состояния шинного производства// Мир шин, - М., № 12 ,2006, с. 62-64.

2. Технология и оборудование для вулканизации шин: Под ред. П.Ф.Баденкова, А.И.Лукомской, Л.М.Кеперши. Москва – 1974.

3. Томский Б.А. Анализ состояния выбросов в атмосферу и мероприятия по их уменьшению при производстве резинотехнических изделий.-М., 1988. – 44 с.

4. Плотникова Л.В. О путях снижения загрязнения атмосферного вохдуха на промышленных площадках и прилегающих территориях // Техника безопасности и производственная санитария: сб. науч. работ институтов охраны труда.-М.: Профиздат, 1989.- с. 18-23.

5. Санитарно-химический контроль вохдуха химических предприятияй/Муравьева С.И. и др. – М.: Медицина, 1982.-352 с.

6. Современные методы определения атмосферных загряхзнений населенных мест /Манита М.Д. и др.- М.:Медицина, 1980.-215 с.

7. Методы анализа гарязнения воздуха/Ю.С. Другов, А.Б. Беликов,Ю Г.А. Дьякова, В.М. Тульчинский.- М.: Химия. 1984.-384 с.

8. Лейте В.И. Определение загрязнений воздуха в атмосфере и на рабочем месте. – Л. : Химия, 1980. – 343 с.

9. Джигирей В.С. Екологія та охорона навколишнього природного середовища: Навч. Посіб.-К.: Т-во "Знання", КОО, 2000.-203 с.

10. Луконенко В.Г., Несоленов Г.Ф. Определение антропогенного воздействия производственного процесса на воздушную среду: Учеб. Пособие.- Самара: Самарский гос. аэрокосм. Ун-т, 1994.— 44 с.

11. Горелов А.А. Экология.: Учеб. Пособие. –М.: Центр, 1998. – 240 с: имл.

12. Справочник по охране окружающей среды / В.Г. Сахаев, Б.В. Щербицкий. – К.: Будівельник, 1986.- 152 с.

13. Иванов Б.А. Инженерная экология. – Л.: Изд-во Ленингр. ун-та, 1989. - 152 с.: ил.

14. Булгакова Н.Г., Васислевская Л.С., Градус Л.Я. и др. Контроль за выбросами в атмосферу и работой газоочистных установок на предприятиях машиностроения: Практ. руководство. - М.: Машиносмтроение, 1984. – 128 с.: ил.

15. Демина Т.А. Экология, природопоользование. Охрана окружающей среды: Учеб. пособие. – М.: Аспект Пресс, 1997. – 143 с. : ил.

16. Постанова КМУ "Про внесення зміни у додаток 1 до Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і справляння цього збору" від 31.12.2004 р. № 1790.

17. Порядок установлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і справляння цього збору, затверджений постановою КМУ від 01.03.99 р. № 303.

18. Інструкція про порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затверджена наказом Мінприроди і ДПА України від 19.07.99 р. № 162/379.

19. Інструкція про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затверджена наказом Мінприроди України від 10.02.95 р. № 7.

20. Общие правила взрывоопасности для взрывопожароопасных химических, нефтеперерабатывающих производств. – М.: Металургия, 1988 – 88с.

21. Основные принципы системы управления охраной труда и техники безопасности производств на предприятиях химической, нефтехимической и нефтеперервбатывающей промышленности. – М.: Госгартехнадзор, 1988г.

22. Справочник по охране труда и технике безопасности в нефтеперерабатывающих и нефтехимической промышленности. Охрана труда и промышленная санитария. – М.: "Химия", 1975 – 44с.

23. Подрез З.Г., Терегклова З.С., Условия труда и сстояние здоровья рабочих провизодства резинотехнических изделий // Гигиена производственной и окружающей среды, охрпана здоровья рабочих в нефтеперерабатывающей и нефтехимической промышленности. – Уфа, 1981. – с. 26-27.