Смекни!
smekni.com

Козацький дитячий та юнацький рух (стр. 33 из 61)

Вчаться виконувати обов»язки санітара, чергового по класу, їдальні тощо.

Негативно ставляться до неохайності, до невиконання правил санітарної гігієни в школі й дома.

2. Козацька військова справа. Військово-патріотичне виховання

Переглядають фільми, уривки з них про перемоги Армії України, козаків, проподвиги захисників Батьківщини. Читають вірші, співають пісні про Армію України.

II. ДУХОВНА КУЛЬТУРА

3. Родовід. Родинно-сімейне виховання.

Дізнаються про професії своїх батьків, розповідають про них на заняттях у позаурочний час. Влаштовуютьвиставки малюнків «Праця наших рідних». Набувають умінь та навичок самообслуговування дома і в школі. Беруть посильну участь у прибиранні квартири.

4. Традиції. Моральне виховання.

Ознайомлюються з основними правилами поведінки у шкоді й гро­мадських місцях. Вчаться розпізнавати гарні і погані вчинки.

Дістають початкові уявлення про природу рідного краю, вчать­ся розуміти його красу.

Засвоюють правила поведінки в колективі: оволодівають навичками ввічливо. Уважно ставитисядо товаришів і дорослих, не перекладатисвою провину на іншого; своєчасно і точно виконують доручення колективу. Вчаться гратися дружно, не сперечаючись один з одним. Набувають досвіду працювати спільно, діяти злагоджено.

Виявляють доброзичливе ставлення до людей. Слухають і читаютьоповідання, вірші, байки про доброту і чуйність. Добирають нрислів»япро чесність, правдивість, скромність, справедливість. Захищають менших.

Вчаться виконувати Правила для учнів на уроках, перервах, у їдальні, на вулиці, в громадських місцях; виявляють дисциплінованість і орга­нізованість.

Ознайомлюються з правилами ввічливості, першимивітаються з учи­телями, дорослими; дякують за допомогу, послугу; поступаються місцем старшим і маленьким; ввічливо прощаються. Беруть участь у заняттях з культури поведінки «Як поводитися в класі і дома», «Ми прийшли в їдальню», «Твій зовнішній вигляд» і т.п.На заняттях-іграх «Мийдемо в гості», «Коли сидиш за святковим столом», «Ми їдемо в автобусі» вчаться бути ввічливими.

Намагаються доводити почату справу до кінця. Стримують себе від поганих вчинків.

Набувають досвіду товариських стосунків між хлопчаками і дівчатка­ми при спільних іграх, виконанні трудових завдань.

Засуджуютьпорушників порядку і дисципліни науроках, перервах, а також невиконання Правил для учнів, грубі, нетовариські вчинки, жорстоке ставлення до тварин.

5. Козацька культура.Художньо-естетичне виховання.

Вчаться помічати прекрасне в навколивиьому житті, в природі рідногокраю. Переглядають фільми, репродукції про природу. Здійснюють прогулянки і екскурсії. Вчаться помічати гарне у вчинках людей.

На музичних заняттях розучують пісні, відвідують спектаклі ляль­кового і дитячого театрів, дивляться телепередачі, слухають радіо і записи.

Малюють на вільні теми. Виступають на дитячих ранках, святах. Під керівництвом батьків і вчителів роблять карнавальні костюми для новорічного свята, прикраси для ялинки. Виготовляють іграшки з природного матеріалу, картону, пластиліну, вчаться робити це аку­ратно. Добирають листівки, репродукціїна теми: «Осінь», «Зима», «Весна», «Літо», розглядають їх і розповідають про красу природи в різні пори року.

Додержують чистоти й охайності в одязі, взутті, зовніиньому вигляді.

Засуджують неохайність.

III. КУЛЬТУРА ПРЕДМЕТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

6. Природа. Екологічне виховання.

На навчальних заняттях, екскурсіях, прогулянках вчаться спо­стерігати за явищами природи, сезонними змінами в ній. Спостере­ження за природою в різні періоди порівнюють, узагальнюють; роб­лять висновки про ознаки весни, літа, осені, зими. Вчаться пояс­нювати причини сезонних змін у живій природі залежно від сонячно­го світла і тепла. Ведуть календар природи.

Спостереження за природою в різні пори року зіставляють із спо­стереженнями за працею людей на полях, у садах, на шкільних ділян­ках.

7. Праця-навчання. Трудове навчання.

Беруть участь в екскурсіях по школі, мікрорайону, знайомляться з працею дорослих. Слухають їхні розповіді про роль праці в житті людей. Організовують «господарчий куток» у класі. Працюють на шкільній ділянці. Допомагають один одному в роботі. Беруть участь у колективних іграх - «школа», «пошта» тощо. Розучують пісні й вір­ші про працю.

Набувають досвіду роботи в колективі, готуючи подарунки батькам, працівникам школи до 8 Березня, Дня Захісника Вітчизни /23 лютого/, 9 травня.

Вчаться додержувати порядку на робочому місці: акуратно і швид­ко готувати підручники, посібники, інструменти для занять і своє­часно прибирати їх, тримати в чистоті парту.

Бережливо ставляться до результатів праці людей: шкільного май­на, підручників, особистих речей, хліба. Беруть участь у шкільно­му святі «Наш урожай». Слухають розповіді дорослих про знатних хліборобів, трактористів, комбайнерів. Беруть участь у зустрічах з відомими людьми свого села, міста. Вчаться бережливо ставитися до зелених насаджень, тварин.

Засуджуютьнеохайність.

Набувають елементарних уявлень про роль знань у житті й діяльності людини.

Ознайомлюються з основними правилами навчальної роботи, виконують кожне завдання сумлінно, акуратно й самостійно.

Набувають досвіду сумлінного навчання в класі, а також уміння дружно і злагоджено працювати, подавати один одному допомогу, передавати товаришам свій досвід і уміння. Вчаться уважно ставити­ся до товаришів, радіти їхнім успіхам у навчанні, не насміхатися з їхніх невдач.

Ознайомлюються з основними режимними моментами школярів ї засвоюють їх. Вчаться бережливо ставитися де підручників, книжок, навчальних посібників. Організовують виставки книжок, зошитів, малюнків тощо. Берутьучасть у ранках, бесідах «Свята книжки», «Зустріч Бук­варя», «Проводи Букваря», у святі «Тиждень дитячої книжки», в ро­боті «книжчиної лікарні».

Засуджують недбайливе ставлення до виконання навчальних завдань, неохайність у поводженні з підручниками і книжками, порушення Пра­вил для учнів.

8. Наука-техніка. Сприяння творчому розвитку особистості.

Беруть участь у пізнавальних іграх, нескладних вікторинах, у відгадуванні загадок, в іграх на увагу і кмітливість.

ІУ. СОЦІАЛЬНА КУЛЬТУРА

9. Держава-нація. Громадянське виховання.

Набувають початкових уявлень про Батьківщину – Україну. Перегля­дають фільми, листівки, репродукції із зображенням столиці нашої Батьківщини – Києва, а також Прапора, Герба України.

Дізнаються про видатних діячів України. Знайомляться із творами художників із серії про видатних людей.

Слухаючи розповіді дорослих, виявляють інтерес до найважливіших подій у нашій країні. Дивляться фільми, телепередачі про життя людей, діляться враженнями.

Беруть участь у підготовці й проведенні ранків, присвячених да­там календаря:розучують вірші, пісні.

Набувають досвіду гремадської роботи в колективі, вчаться сум­лінно виконувати перші громадські доручення.

Засуджують прояви несумлінного виконання доручень і завданьколективу.

10. Історія козацтва. Превентивне виховання.

Дістають початкові уявлення про Козацьку Конституцію, Конститу­цію нашої Батьківщини з розповідей дорослих, з бесід, читання кни­жок. Дізнаються про правила праці й поведінки в школі, громадсь­ких містах.

З бесід, спостережень дізнаються про роботу правоохоронних ор­ганів, про їх роль у додержанні порядку в громадських місцях. Чи­тають книжки, оповідання про героїзм працівників міліції у бороть­бі з правопорушниками.

Ознайомлюються з Правилами для учнів, Правилами дорожнього ру­ху. Беруть участь у бесідах про правила дорожнього руху, в іграх-заняттях «Ми – пасажири”, «Як іти по вулиці і переходити її», «Де можна гратися».

Вчаться відповідати за виконання Правил для учнів і режиму дня перед батьками і вчителями.

Засуджують товаришів, які порушують порядок у школі й громадсь­ких місцях.

Б. КОЗАЧАТАТАЛЕЛІ/ УЧНІ1-4 КЛАСІВ /

І. КУЛЬТУРА ТІЛОВИХОВАННЯ:

1. Система здоров'я. Здоревий спосіб життя. 2. Козацька війсь­кова справа. Військово –патріотичне виховання.

Беруть участь у бесідах про значени занять фізичними вправами іпрогулянокна повітрі для зміцнення свого здоров’я, про те, як готуватися де праці й захистуБатьківщини /»Турбота про здоров»я людини», «Щоб бути до праці готовим, треба бути завжди здоровим», «Кожний знає, що режим необхідний всім», «Козачата – чисті, охайні хлоп'ята».

Виконують вправи основного комплексу гімнастики; учаться шику­ватися, танцювати; виконують вправи для правильної постави; зай­маються рухливими іграми, лижною підготовкою, бігають на ковзанах;пізнають правила ігри та елементи спортивної етики; учаться погодженоколективно діяти.Проводять нескладні спортивні змагання /»Веселі старти»/, берусь участь у деяких загальношкільних спортивних змаганнях,у простих воєнізованих іграх /»Сокіл»/; у секції загаль­ної фізичної підготовки, спортивних секціяхшколи і позашкільних установ. Здійснюютьпрогулянки, екскурсії, одно-триденні турист­ські походи по рідному краю. Опановують елементарні туристські на­вички і беруть участь у змаганні з основ туристської техніки /»Ко­зацьке таборування” – укладання рюкзака, розкидання намету, подо­лання перешкод/. Привчаються тримати в чистоті свою спортивну форму, одяг, стежити за чистотою тіла; привчаються раціонально користуватися сонцем, повітрям, водою; закріплюють знання та навички гігієни і санітарії; привчаються тримати в чистоті й поряд­ку місця своїх спортивних занять.

Самостійне складають режимдня і контролюють його виконання, стежать за чистотою та порядком уприміщеннях; регулярно під керівництвом старших займаються ранковою гімнастикою, а в проміжках між навчальними заняттями і в процесі виконання домашніх завдань – про­водять фізкультхвилинки. Виконують обов’язки чергових по класу. Організовують і проводять нескладні змагання-конкурси по спорту й туризму. Виконують обов'язки фізоргів, капітанів команд, чергових по спортивному залу й спортивних майданчиках, допомагають учителеві в прогулянках і походах по рідному краю.