Смекни!
smekni.com

Правила заповнення вантажної митної декларації (стр. 4 из 5)

У випадках, установлених Держмитслужбою України, допускається зазначення у графі коду товару на рівні перших чотирьох знаків (код товарної групи).

Графа 34 «Код країни походження»

Графа заповнюється відповідно до Класифікатора країн світу. У графі зазначається код країни походження товару, описаного в графі 31 і класифікованого згідно з УКТ ЗЕД у графі 33.

Якщо країна походження невідома, то в графі проставляється код «000».

Графа 35 «Вага брутто (кг)»

У графі зазначається вага брутто (у кілограмах) товару, описаного в графі 31. (Вага брутто – це загальна вага товару, округлена до цілих величин за правилами округлення, включаючи вагу упаковки.)

Для товару, чиста вага якого менш одного кілограма, зазначається число з крапкою «0.ХХХ», де ХХХ – чиста вага товару в грамах.

При переміщенні через митний кордон насипних, наливних товарів та товарів, що переміщуються трубопроводами, лініями електропередачі, навалом, а також у разі декларування упаковки (тари) за окремою ВМД графа не заповнюється.

Графа 36 «Преференція»

У графі зазначаються цифрові коди податкових пільг, передбачених чинним законодавством щодо товару, задекларованого в графі 31.

Коди формуються за такою схемою:

МММ /ААА/ ППП,
Елемент N 1 2 3

де МММ – код пільги в обкладенні товару ввізним (вивізним) митом відповідно до Класифікатора пільг в обкладенні товарів ввізним митом (Класифікатора пільг в обкладенні товарів вивізним митом);

ААА – код пільги в обкладенні товарів акцизним збором відповідно до Класифікатора пільг в обкладенні товарів акцизним збором;

ППП – код пільги в обкладенні товарів податком на додану вартість відповідно до Класифікатора пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість.

В інших випадках у графі проставляється «000/000/000».

Графа 37 «Процедура»

У графі проставляється згідно з Класифікатором процедур переміщення товарів через митний кордон України 6-значний код процедури переміщення товарів відповідно до заявленого митного режиму.

Перші дві цифри – код митного режиму, наступні дві – код попереднього митного режиму згідно з розділом 1 Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України. Якщо попередній митний режим відсутній, то проставляється «00».

Останні дві цифри коду – особливість переміщення товарів згідно з розділом 2 Класифікатора процедур переміщення товарів через митний кордон України.

Графа 38 «Вага нетто (кг)»

У графі зазначається вага нетто (у кілограмах) товару, описаного в графі 31. (Вага нетто – це чиста вага товару без упаковки, округлена до цілих величин за правилами округлення.)

Для товару, чиста вага якого менш одного кілограма, зазначається число з крапкою «0.ХХХ», де ХХХ – чиста вага товару в грамах.

При переміщенні через митний кордон електроенергії лініями електропередачі графа не заповнюється.

Графа 39 «Квота»

Графа заповнюється для товарів, щодо яких установлено кількісні обмеження. У графі зазначається в одиницях виміру залишок товару за встановленою квотою згідно з одержаною ліцензією або іншим дозвільним документом. Задекларована партія товару не враховується при визначенні залишку товару за квотою. При митному оформленні першої партії товару у графі зазначається кількість товару за квотою.

Графа 40 «Загальна декларація/попередній документ»

Графа заповнюється, якщо заявленому за ВМД митному режиму передував інший митний режим, або подавалася попередня чи загальна декларація, або декларація оформлювалася замість анульованої.

У графі проставляються номер і дата попереднього документа (ВМД або, якщо вона не заповнювалась, реквізити документа, у якому заявлялися відомості про товар) та код цього документа згідно з Класифікатором документів.

Графа 41 «Додаткова одиниця виміру»

У графі зазначається код додаткової одиниці виміру товару згідно із загальнодержавним Класифікатором системи позначень одиниць вимірювання та обліку, якщо така одиниця виміру передбачена для цього товару.

У разі зазначення в графі 33 коду товару на рівні чотирьох знаків за УКТ ЗЕД графа не заповнюється.

Графа 42 «Фактурна вартість товару»

У графі наводиться фактурна вартість товару, декларованого в графі 31 ВМД, у валюті України за курсом, установленим Національним банком України на день прийняття ВМД до митного оформлення.

У разі митного оформлення товарів не за договором (контрактом) купівлі-продажу чи міни або за відсутності договору (контракту) чи іншого документа, що підтверджує наміри сторін, графа не заповнюється.

Графа 43

Порядок використання графи встановлюється Державною митною службою України залежно від митного режиму.

Графа 44 «Додаткова інформація/подані документи»

У графі зазначаються реквізити документів, поданих при митному оформленні. Реквізити кожного документа починаються з нового рядка за схемою:

номер розділу документів згідно з Класифікатором документів;

код документа згідно з Класифікатором документів;

номер документа, дата й при потребі – назва та кінцевий термін дії.

При зазначенні в графі відомостей про документи 7 розділу цього Класифікатора використовується Уніфікований порядок унесення відомостей до графи 44 ВМД, наведений у додатку 2 до цієї Інструкції.

Якщо поданий декларантом документ відсутній у відповідному розділі Класифікатора документів, то в декларації зазначається код некласифікованого документа відповідного розділу.

Графа 45 «Митна вартість»

У графі зазначається у валюті України митна вартість товару, заявленого в графі 31.

При ввезенні товарів на митну територію України їх митна вартість визначається шляхом приведення фактурної вартості у відповідність до бази цін CIF-український порт, CIP-пункт призначення на кордоні України, CPT-пункт призначення на кордоні України чи DAF-кордон України.

При цьому, якщо товари куплено на умовах, які свідчать, що поставка здійснюється до пункту призначення, розташованого поза митною територією України (наприклад, EXW-Будапешт, FOB-Токіо, CIF-Рига, DAF-Брест), то до фактурної вартості додаються витрати на доставку товарів до моменту перетину митного кордону України, що не входять до вартості товару на зазначених умовах.

Якщо умовами поставки передбачено пункт призначення, розташований на митній території України (наприклад, CIP-Миколаїв, DDP-Львів), то з фактурної вартості відраховуються витрати, що мали місце після моменту перетину митного кордону України й підтверджені належним чином.

При вивезенні товарів з митної території України їх митна вартість визначається шляхом приведення фактурної вартості у відповідність до бази цін FOB-український порт, DAF-кордон України (пункт призначення на митному кордоні України) або CIP-пункт призначення на митному кордоні України.

При цьому, якщо товари продано на умовах, які свідчать, що поставка здійснюється в пункт відвантаження, розташований на митній території України (наприклад, EXW-Київ або FCA-Чернігів), то до фактурної вартості додаються витрати на доставку вантажу до моменту перетину митного кордону України.

Якщо умовами передбачено поставку, що здійснюється в пункт призначення, розташований за межами митної території України (наприклад, CIF-Стамбул, DAF-польсько-німецький кордон), то з фактурної вартості відраховуються належним чином підтверджені витрати на доставку вантажу після моменту перетину митного кордону України.

Графа 46 «Статистична вартість»

У графі зазначається митна вартість товару в тисячах гривень, що округлюється за правилами округлення.

Графа 47 «Нарахування мита та митних платежів»

У цій графі основного й додаткових аркушів ВМД наводяться відомості про нарахування податків та зборів.

У першій колонці «Вид» зазначається код виду податку або збору відповідно до Класифікатора видів податків та зборів.

У другій колонці «Основа нарахування» зазначаються:

При нарахуванні митних зборів:

1.1. Загальна митна вартість товарів, наведена в графі 12, – при нарахуванні за ставкою у відсотках митної вартості.

1.2. Рядок прокреслюється при нарахуванні за фіксованою ставкою.

1.3. Засвідчена підписом декларанта кількість годин роботи посадової особи митниці, яка здійснює митне оформлення, – при нарахуванні митного збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митниці.

1.4. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, – при нарахуванні митного збору за митне оформлення партії товарів різних найменувань, за частину яких митні збори підлягають сплаті на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.98 №285 «Про внесення доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1997 р. №65».

При нарахуванні мита:

2.1. Митна вартість товару, зазначена в графі 45, – при нарахуванні за адвалерною ставкою мита.

2.2. Кількість товару, заявлена в графі 31 в одиницях виміру та обліку, – при нарахуванні за специфічною ставкою мита.

При нарахуванні акцизного збору:

3.1. Якщо ставку акцизного збору встановлено в процентах, то:

вартість товару за встановленою імпортером максимальною роздрібною ціною на товар без урахування податку на додану вартість і акцизного збору (але не менше митної вартості таких товарів з урахуванням сум увізного мита без податку на додану вартість і акцизного збору).

3.2. Якщо ставку акцизного збору встановлено в грошовому еквіваленті до одиниці виміру товару, – кількість товару, заявлена в графі 31, у відповідних одиницях виміру та обліку.

3.3. Якщо акцизний збір нараховується умовно, – митна вартість товару, зазначена в графі 45, збільшена на суму умовно нарахованого мита.