Смекни!
smekni.com

Аналіз та дослідження стану міжнародного туризму і розробка проектних рішень (стр. 23 из 26)

Але в національному масштабі спостерігається досить потужна конкуренція. Подібні об'єкти вже існують на Київщині, в Закарпатті та в Криму, їх перевагами є розміщення в найбільш відвідуваних і відомих регіонах України, насиченість цих регіонів архітектурними, історичними і культурними пам'ятками, високий рівень обслуговування туристів, кращі кліматичні умови для зимового туризму (на Київщині і в Закарпатті взимку майже завжди сніг), природні умови (гірська місцевість Закарпаття та Криму). Але недоліками є більша екологічна забрудненість Київщини, більш високий рівень цін. Незважаючи на наявність сильних конкурентів, ї всі підстави вважати, що комплекс "Херсонський хуторок" зможе зайняти свою нішу ринку і прибутково працювати за рахунок таких факторів:

- сприятливі кліматичні умови півдня України;

- своєрідність тваринного і рослинного світу херсонських плавнів;

- своєрідність історичних та архітектурних та культурних пам'яток Херсонщини;

- сприятливі умови для мисливства і рибальства;

- високий рівень якості обслуговування;

- рівень цін нижчий, ніж у конкуруючих областях.

Таким чином, ціни на літні тури сягатимуть 48 грн на одну особу за добу, тобто приблизно на 20% вище за рівень цін найближчих замінників і конкурентів Херсонської області і на 15% нижче за рівень цін національних

конкурентів. Сприятливі кліматичні умови, якісне виконання будівельних робіт, творчий підхід до облаштування комплексу, співпраця з провідними фахівцями з краєзнавства, культури; ретельний підбір обслуговуючого персоналу і регулярний контроль якості обслуговування дозволяють стверджувати, що запропонований туристичний продукт матиме високу якість, стійкий споживчий попит навіть при більш високій ціні.

Згідно Закону України "Про туризм" та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з організацією іноземного, закордонного, внутрішнього туризму та екскурсійної діяльності діяльність комплексу "Херсонський хуторок" вважається діяльністю з організації іноземного та внутрішнього туризму та підлягає ліцензуванню.

4. План маркетингу

Основними сегментами ринку, на які орієнтується туристичний комплекс "Херсонський хуторок" є:

- іноземні громадяни (переважно сім'ї з дітьми, мисливці та рибалки, а також люди похилого віку);

- українські бізнесмени та їхні ділові партнери;

- мисливці та рибалки;

- учні та студенти ( переважно приватних навчальних закладів, гімназій, ліцеїв, члени туристичних та краєзнавчих гуртків).

Перші дві категорії характеризуються високою платоспроможністю й підвищеною вимогливістю до якості обслуговування. Тому за умови надання високого рівня якості послуг перевищення запропонованого рівня цін над цінами конкурентів цілком виправдане. Серед школярів та студентів Херсонської області 25% зможуть оплатити вартість туру (ціна буде встановлена на мінімально можливому рівні). Та для залучення всіх бажаючих до дитячо-юнацького туризму при збуті путівок комплекс орієнтуватиметься на школи, що працюють за спонсорської підтримки, приватні школи, гімназії, ліцеї та залучатиме управління культури та освіти облдержадміністрації щодо сприяння цій справі. Аналіз ринку свідчить, що річна ринкова потреба іноземців у турах з зеленого та етнографічного туризму на Херсонщині складає приблизно 10 тисяч осіб. Частково ця потреба покривається за рахунок неорганізованого зеленого туризму та існуючих гурів-замінників. Об'єми цих послуг в кількісному вимірі оцінюються в 58% ринкової потреби. Таким чином, можна говорити про існуючу нішу ринку в 42%, яку можна заповнювати новим запропонованим продуктом. При цьому необхідно враховувати резерв неорганізованого туризму. Але через специфіку діяльності будь-якого закладу розміщення, яка полягає в обмеженості виробничих потужностей (обмежена кількість завантаження), туристичний комплекс "Херсонський хуторок" зможе зайняти лише 3,6% річної потреби або 8,6% існуючої ніші незадовільненої потреби. Загальна місткість комплексу складає 30 місць за добу. Тому при тривалості сезону 120 днів і терміні путівок 10 днів - за літній сезон туристичний комплекс "Херсонський хуторок" може прийняти приблизно 360 іноземців, а при терміні туру 14 днів - 270 іноземних туристів.

Структура наповнення існуючого ринку послуг зеленого туризму у кількісних показниках надано на мал. 1.

Незадовільна

Існуючі тури-замінники

Мал. 1. Структура наповнення існуючого ринку послуг зеленого туризму

Ринкова потреба у мисливських турах покривається переважно за рахунок турів, організованих підприємствами-конкурентами (такі тури загалом передбачають розміщення та послуги єгера). Тому у перший рік роботи комплексу можна розраховувати в середньому на 350 осободнів. Решту потужностей планується завантажити за рахунок організації дитячих та юнацьких турів. Хоча в перші роки роботи повного завантаження у зимовий період не очікується, з третього року існування комплекс зможе збільшити свою частку ринку за рахунок залучення мисливців, що раніше займалися самостійним полюванням. До того ж на цей час дитячий та юнацький туризм буде на стадії стрімкого зросту.

Для успішної та ефективної роботи та завоювання ринку збуту послуг керівництво туристичного комплексу "Херсонський хуторок" надає велике значення рекламним заходам, розміщенню та змісту реклами та іншим маркетинговим заходам. Рекламні заходи: друковані буклети іноземною мовою, розміщення сайту в Інтернет, реклама в ЗМІ. Крім того, очікується допомога управління у справах молоді, спорту та туризму в організації реклами на туристичних виставках, участь інших підрозділів облдержадміністрації.

Як зазначено у розділі "Послуги" існують три важливих конкурента на національному рівні, що мають свої сильні та слабкі боки. На обласному рівні виробником конкуруючого продукту є туристична база ім. Остапа Вишні, що також знаходиться у селищі Кринки. її перевагами є розміщення у котеджах; більш розвинена інфраструктура; нижчий рівень цін, десятирічний досвід роботи у туристичній індустрії, але на відміну від комплексу "Херсонський хуторок" вона не має суто української фольклорної забарвленості, надає менший об'єм послуг, орієнтується переважно на вітчизняних туристів та має збіднілу матеріальну базу. До того ж, фірма "Херсон-турист", якій належить туристична база імені О Вишні, є співзасновником туристичного комплексу "Херсонський хуторок", тому база не може вважатися справжнім конкурентом.Іншим конкурентом є туристична база "Іскра" у Кринках. Але ця база належить Каховському заводу електрозварювального устаткування і орієнтується на прийом переважно працівників заводу.

Щодо мисливських турів, то в області діє Херсонське відділення Українського товариства мисливців і рибалок, до складу якого входять три мисливсько-рибальські бази: "Краснюкове", "Проріжка" та Козачелагерська база. Другим подібним підприємством є Херсонське державне лісогосподарське об'єднання "Херсонліс", що має на території області такі лісомисливські господарства: Херсонське ДЛМГ (головна база в селищі Рабильче) - полювання на водоплавну птицю в радіусі від 1 до 40 кілометрів, а також на вальдшнепа, фазана, гуску, зайця; Скадовське ДЛМГ (база на острові Джарилгач) -полювання на оленя благородного, муфлона, водоплавну птицю; Гавриліське ДЛМГ (база в с Гаврилівка) - олень благородний, косуля, лисиця, заєць, куріпка, качки, гуси. їх перевагами є вузька спеціалізація роботи, а тому досвід, а в якості недоліків можна назвати збіднілу матеріально-технічну базу, відсутність маркетингової роботи. Поява нових конкурентів, що надаватимуть послуги з організації культурно-освітніх та країзнавчих програм очікується вже через 1-2 роки після надання наших турів, але на цей час туристичний комплекс "Херсонський хуторок" матиме досить міцні позиції. Поява туристичних об'єктів, подібних за стилем до комплексу "Херсонський хуторок" очікується не раніше, ніж через 3 роки.

У перші роки існування комплекс у літній сезон провадитиме цінову

стратегію "зняття вершків", адже на ринок виведено новий товар і на туристичному ринку Херсонської області подібних об'єктів немає. Це не стосується дитячого туризму через його специфіку. Використовуватиметься метод ціноутворення "витрати + норма прибутку".

Основним каналом збуту путівок літнього сезону буде створений електронний магазин (70%) і 30% складатиме однорівневий канал : підприємством виробник туру іноземний туроператор споживач. У перші роки 60%) путівок на мисливські тури комплекс реалізуватиме самостійно, решта 40% через туристичні підприємства асоціації. Поступово планується збільшувати частку прямого каналу збуту до 90% на четвертому році існування комплексу.

Виконання запланованого плану маркетингу дозволить реалізувати плани щорічного отримання прибутку та посісти міцні позиції на ринку туристичних послуг.

5. План будівництва та експлуатації об'єкта

Туристичний комплекс "Херсонський хуторок" буде розташований у селищі Кринки Херсонської області - екологічно чистому місці на одній з проток Дніпра в 40 км від Херсона. Місцевість поєднує дніпровські плавні і степову смугу. На іншому березі річки знаходяться землі Спілки мисливців і рибалок, а також розплідник з розведення диких качок. Планується побудувати:

1. Шість хатин саманного типу, криті комишем; складаються з сіней, двох кімнат, спільної вбиральні; загальна площа 24 кв. м.

2. Будівля корчми (кухні). Саманний тип, крита комишем, загальна площа - 64 кв. м.

3. Будівля адміністрації. Саманний тип, дах з комишу, загальна площа -16,5 кв. м.