Смекни!
smekni.com

Характеристика СДПУ Її роль в політичних процесах України (стр. 3 из 5)

У грудні 2002 року в усіх зональних центрах було проведено І-ий етап курсів за напрямком підготовки "Ідеологічна робота". Кримською республіканською, Львівською та Харківською обласними, Київською міською організаціями СДПУ(О) на належному рівні було проведено роботу по організації курсів, їх матеріально-технічному та методичному забезпеченню. Усього в навчанні взяли участь 70 чоловік, що представляли всі регіональні партійні організації. Учасникам навчання висококваліфікованими викладачами та науковцями були прочитані лекції з конституційного права, політології, партійного будівництва. Вони взяли участь у практичних заняттях та "круглих столах". Аналогічне навчання проводилось всіма партійними організаціями на регіональному рівні для секретарів міських та районних комітетів партії, секретарів первинних організацій та активістів.

За підсумками навчання видано перший випуск посібника "Методичні матеріали курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів СДПУ(О)", який розповсюджено серед усіх обласних, районних та міських комітетів СДПУ(О). Цю роботу буде продовжено в майбутньому.

7. МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА СДПУ(О)

СДПУ(О) завжди опікувалась проблемами молодого покоління та підтримувала зв'язки з молодіжними організаціями, усвідомлюючи, що від молоді залежить спокій та добробут завтрашнього дня. 13 липня 2002 року постановою Політбюро СДПУ(О) було затверджено першу в Україні Концепцію молодіжної політики партії, яка передбачає активізацію залучення молодого покоління до політичного життя країни, підтримку ініціатив молоді, сприяння самореалізації творчих, соціальних і духовних інтересів молодих людей. Концепція була розроблена на основі пропозицій УСДМ, СКМ та інших молодіжних організацій, поданих до Національної програми молоді України на 2003-2008 рр., діючих законотворчих актів, основних принципів політичної Програми СДПУ(О).

Для ефективної реалізації концепції було створено Комісію з молодіжної політики СДПУ(О), яка координує співпрацю партії з молодіжними організаціями. Також на комісію покладено представницькі функції з питань молодіжної політики у взаємовідносинах з органами державної влади та іншими громадськими об'єднаннями. План заходів по реалізації Концепції молодіжної політики Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) було розроблено, враховуючи пропозиції регіональних комітетів СДПУ(О) та молодіжних організацій, і затверджено на засіданні Політбюро СДПУ(О) 28 грудня 2002 року.

Після створення Комісії з молодіжної політики СДПУ(О) помітно активізувалась робота з молоддю.

Стратегічним партнером СДПУ(О) у сфері молодіжної політики залишається громадська організація "Українська соціал-демократична молодь" (УСДМ), яка функціонує на засадах прав людини, демократії, свободи, справедливості та солідарності.

Діяльність УСДМ є різноплановою. Зокрема у сфері поліпшення умов і гарантій для отримання молоддю освіти та сприяння творчому та інтелектуальному розвитку молодих людей реалізуються програми "Правовий всеобуч молоді", "Молодь за відповідальну владу в Україні", "Моя справа", "Книга з рідної оселі до рук знедолених дітей", "Молодий депутат", "Соціальний десант", "Тепла зима".

У сфері забезпечення зайнятості та розвитку підприємницької діяльності в містах Мукачеве, Одесі та Сімферополі створені молодіжні центри праці. Проведено всеукраїнські та регіональні семінари з питань молодіжного підприємництва, цикл семінарів в межах програми "Освіта молоді - запорука майбутнього України". Створено громадське об'єднання "Молодіжний бізнес України", до складу якого ввійшло 25 організацій.

У напрямку формування здорового способу життя молоді місцевими організаціями УСДМ реалізується програма "Кидай палити", розпочато впровадження пілотних проектів "Анти СНІД" у м. Чернігові, "Здорова молодь - здорова нація" у м. Харкові. В рамках програми впровадження в загальноосвітніх школах уроку футболу, спільно з "Молодіжним футбольним союзом" проводиться всеукраїнська акція "Молодь в підтримку уроку футболу".

У січні 2002 року партнером Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) стала всеукраїнська молодіжна громадська організація "Соціалістичний конгрес молоді", яка активно діє в Україні протягом 10 років.

З лютого 2002 року організація входить до всеукраїнської спілки молодіжних організацій - Соціал-демократичний молодіжний альянс України та виступила співорганізатором створення Громадського комітету "Відродимо село силами молоді". У листопаді 2001 року СКМ був прийнятий до світової організації - Міжнародного об'єднання соціалістичної молоді (IUSY).

Статутна мета СКМ полягає в сприянні самореалізації трудової та учнівської молоді, її соціальному захисті; сприянні виховання молоді на основі ідей соціальної справедливості, наукового соціалізму. Основні напрямки діяльності: реалізація програм, спрямованих на вирішення соціальних проблем молоді та залучення молоді до суспільно-політичного життя країни.

У 2002-2003 рр. СКМ спільно з УСДМ у складі СДМАУ реалізував наступні програми: "Міжнародний "круглий стіл" "Молодь гідна кращого", "Даруємо радість дітям", "Соціальна адаптація неповнолітніх, що скоїли злочини" та "Міжнародний "круглий стіл" "Світ без тероризму: погляд молодого покоління", взяв активну участь у реалізації програми Громадського комітету "Відродимо село - силами молоді", "Книга кожному від 6 до 17".

Переважна більшість активних членів СКМ вступили до лав СДПУ(О).

Значно активізувалася робота у сфері міжнародної діяльності. УСДМ та СКМ виступили одними з ініціаторів та організаторів Соціал-демократичного молодіжного форуму країн східної Європи. У серпні 2002 року трьох членів організації було обрано до складу робочих груп Європейської економічної комісії ООН, а в лютому цього року в Женеві делегація УСДМ виступила ініціатором проведення регіонального форуму "Молодь ХХІ століття: реалії та перспектива" під егідою Європейської економічної комісії ООН, що відбудеться у вересні 2003 року в Києві. Активізувалась співпраця з російськими молодіжними організаціями, з якими реалізується низка програм в рамках проведення року Росії в Україні. У січні цього ж року була підписана Угода про співпрацю з Союзом Соціалістичної молоді Польщі (ССМП), яка є стратегічним партнером СЛД (голова - Л.Міллер). В рамках Угоди передбачена реалізація спільного плану дій на 2003 рік: у березні проведено зустріч між керівниками регіональних структур УСДМ та ССМП в Польщі, укладено Протоколи про співпрацю між регіональними організаціями і створено молодіжний оргкомітет з проведення у 2004 році - Року Польщі в Україні. У лютому 2003 року підписано Договір з Молодіжною організацією Латвійської соціал-демократичної робітничої партії. Партнерські відносини існують з представниками Угорщини, Хорватії та Німеччини, розпочато співробітництво з молодими соціал-демократами Швеції та Фінляндії. Івано-Франківська, Закарпатська та Львівська організації УСДМ проводять активну діяльність з налагодження міжнародних зв'язків на регіональному рівні.

У січні 2002 року була створена коаліція понад тридцяти молодіжних громадських організацій "Блок української молоді за СДПУ(О)", яка взяла активну участь у парламентських виборах 2002 року.

8. РОБОТА З ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ,

ПРОФСПІЛКАМИ ТА ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

СДПУ(О) на центральному та регіональному рівнях проводить постійну роботу по налагодженню зв'язків з іншими політичними партіями та громадськими організаціями. Профспілкові, національно-культурні, жіночі, ветеранські, молодіжні, спортивні, творчі, мистецькі та інші громадські об'єднання не тільки організовують захист прав та інтересів своїх членів, а й надають можливість через співпрацю з ними реалізовувати політику партії, створювати під егідою СДПУ(О) нові суспільно-політичні формування.

Якщо у 1998 році стратегічним партнером партії була лише УСДМ, то за звітний період до неї долучилися профспілки, інші молодіжні та громадські організації.

У лютому 2002 року в м. Києві було підписано угоди про співпрацю з Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Профспілкою працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України.Виходячи із спільної мети - реального забезпечення розвитку галузей та захисту трудових, соціально-економічних та інших прав людей праці, стабілізації і розвитку сфери виробництва та обслуговування на законодавчому рівні, у післявиборчий період було продовжено співробітництво з цими профспілками. А саме, члени фракції СДПУ(О) у Верховній Раді України та керівництво Виконкому партії взяли участь у роботі Пленумів Центральних комітетів профспілок. На центральному рівні були прийняті програми спільних дій на 2002-2003 роки, які поступово реалізовуються.

25 лютого 2002 року була підписана угода про співпрацю з Конгресом національних громад України з метою сприяння утвердженню інститутів громадянського суспільства з розвиненою системою життя національних громад, забезпеченню подальшої інтеграції національних громад в українське суспільство як рівноправних учасників суспільно-політичних процесів. За рік співробітництва було проведено цілий ряд спільних заходів.

У серпні 2002 року протягом двох тижнів працював перший міжнаціональний табір "Джерела толерантності", організований Конгресом національних громад України та СДПУ(О). В роботі табору взяли участь понад 150 дітей з дванадцяти національних громад, які проживають в Україні.