Смекни!
smekni.com

Озеленення інтер’єру та офісу (стр. 9 из 12)

4. Спальня

В спальні рослини розміщують найрідше. Тоді як більшість людей визнають, що вітальні, кухні і передпокої можуть виграти від розміщення в них кімнатних рослин, відносно спальні думки розділяються. Деякі дизайнери вважають, що, оскільки у стані неспання люди проводять в спальні мало часу, тримати там рослини не має сенсу. Необхідність доглядати за рослинами, що знаходяться так далеко від кухні, де зазвичай зберігають лійки, добрива, ножиці і ін., лише збільшує об'єм домашньої роботи. Вирішальний же аргумент полягає в тому, що в спальні рідко бувають відвідувачі, тому витрати на рослини, які можуть справити враження, невиправдані.

На щастя, більшість декораторів придержується іншої точки зору. Вони розуміють, що спальню багато людей вважають особливою кімнатою. Не дивлячись на те, що в ній проводять не так багато часу і рідко запрошують гостей, ця кімната може безпосередньо віддзеркалювати смак господаря. Тут можна створити свій власний світ - не потрібно враховувати смаки інших членів сім'ї і піклуватися про те, що подумають друзі.

Умови опалювальної спальні дуже сприятливі, щоб ними нехтувати. Це чудове приміщення для рослин, що не переносять тепло взимку і страждаючих від перегріву в опалювальних весь день вітальнях. До таких рослин відносяться цикламен, геліотроп, белоперомія, гортензія, дзвіночок, самшит, бугенвіл юка і абутилон.

Ймовірно, якнайкращою стратегією буде зупинитися на одном-двух дійсно чудових одиночних рослинах, чим створювати композицію з декількох рослин, яка доречніша у вітальні або на кухні. Для великої спальні монументальна підлогова рослина; у маленькій спальні можна підвісити рослини до стелі або розставити красиві кашпо на підвіконні або на туалетному столику.

Опалювальні взимку лише ночами спальні є чудовим домашнім лазаретом для кімнатних рослин. Тут можуть зимувати рослини, яким необхідно відпочити в період спокою від високих температур.

5. Кухня

У кухні рослини розміщують майже так само часто, як у вітальні: більш ніж в половині сімей на кухні є хоч би один горщик або квіткарка. Це не дивно, якщо взяти до уваги умови, які роблять кухню відповідним місцем для багатьох декоративнолистих і квітучих рослин. Висока вологість повітря необхідна для хорошого зростання більшості рослин. Крім того, присутність яскравих рослин може пом'якшити дещо лікарняний вид білих або світлих шаф, сталевих раковин і тому подібне в тому місці, де декотрі члени сім'ї проводять велику частину дня.

Найчастіше на кухні рослини ставлять на підвіконня. Як правило, там виникає «збірна команда» : фіалки, тільки що укорінені живці, горщики з кактусами, цибулинні в плошках, ослаблені рослини, перенесені з інших кімнат, а рядом примули і плющі. Крім того, тут же зазвичай зростають пряні трави - петрушка, базилік, а також зелений лук і навіть мініатюрні овочі на зразок кімнатних томатів.

Підвіконня біля раковини - в багатьох відношеннях відповідне місце: мимоволі людина дивиться на рослини, коли працює, вода і все, що потрібно для підгодівлі, миття і видалення усохлого листя і квітів завжди під рукою. На довершення всього саме в цій частині кухні найбільш висока вологість і, як правило, хороше освітлення. Але слід пам'ятати, що потрапляє на листя мильна вода може заподіяти рослинам шкоду, а буйна рослинність на вікні буде загороджувати світло і затінювати кухню.

Природний газ для рослин не шкідливий, але деякі ніжні рослини в кухні відчуватимуть себе не кращим чином. При відкритті і закриванні зовнішніх дверей виникають протяги, біля плит, тостерів, холодильників і інших електроприладів повітря сильно нагрівається. Краще всього вибирати для кухні красиві, але дешеві і надійні рослини, а не дорогі та капризні.

Добрим вибором будуть бегонія, недоторки, сциндапсус, зебріна, гіпоестес та садові цибулинні. Рослини можуть бути звичайними, а от ємкості для них – незвичайними: заварювальні чайники, глиняні глечики, великі мідні чайники і т. і.

На кухні багато клопоту, і тому рослини не повинні ніколи заважати і не повинні загороджувати прохід з однієї робочої зони в іншу. Одиночна рослина, як фікус Бенджаміна прекрасно впишеться в інтер’єр, але якщо для нього достатньо місця на підлозі. На робочих поверхнях як правило не хватає місця для рослин, тому горщики краще розміщувати на полицях або в настінних кашпо. Підвісні корзини виглядають привабливо, проте вони не повинні заважати ходити.

6. Зимовий сад

Навіть фахівцям важко визначити, чим розрізняються між собою теплиця, оранжерея і зимовий сад. Теплицею краще називати споруду, майже цілком зроблене зі скла або прозорого пластика, в яке входять з саду. Воно будується так, щоб в нім було зручно рослинам, а не людям, що доглядають їх або приходять на них помилуватися.

Оранжерея із заскленими стінами і скляним дахом зовні схожа на теплицю, але вона, як правило, краще декорована. Основна відзнака оранжереї від теплиці в тому, що в неї входять з будинку, і люди мають можливість посидіти в ній і помилуватися рослинами. Проте привабливість, достаток і розташування рослин є для оранжереї головним.

Зимовий сад теж має вхід з будинку, але частіше це складова частина будинку, а не прибудова. Стіни кімнати виготовляють цілком або переважно з скла або прозорого пластика, а стеля може бути із звичайних будівельних матеріалів, тобто непрозорий. Ця кімната призначена для зручності людини, багато чисельні рослини служать лише затишним фоном. Розміщувати в зимовому саду або оранжереї лише традиційні кімнатні або садові рослини було б грубою помилкою. Ординарні рослини допустимі лише тоді, коли вони розташовуються серед ефектних тропічних красенів. Вибір рослин залежить того, наскільки добре буде опалюватися зимовий сад взимку. При мінімальній температурі 15°с зможуть зростати будь-які тропічні рослини. Деякі рослини можна придбати в звичайному магазині, рідші слід замовляти в спеціальних теплицях.

Окрім тепла в зимовий час потрібно буде забезпечити рослинам ще ряд умов. Влітку ніжне листя необхідно притіняти від сонця; кімната повинна мати систему вентиляції. Уникайте полірованих меблів – для вологої атмосфери зимового саду більше підійдуть плетені меблі або меблі з пластмаси або нержавіючого металу. Підлогу слід покрити негниючим матеріалом на зразок кахлю або ковроліну з синтетичних матеріалів.

Добре поклопотатися про кран недалеко від зимового саду, оскільки доведеться часто поливати рослини.

7. Передпокій

Кімнатні рослини складають невід’ємний елемент добре обставленого передпокою. Саме передпокій дозволяє відвідувачам скласти уявлення про будинок. Красиве листя і квіти говорять про доглянутий будинок. Не слід розставляти горщики в різних місцях. Тут відповідне місце для великого, добре освітленого кімнатного садка, для розкішного дерева, групи азалій в цвіту.

На жаль, багато холів виглядають зовсім інакше. Вони погано освітлені, в них протяги, холодно ночами, і найчастіше вони представляють собою вузькі проходи. Тут два можливих виходу зі становища. Можна помістити в передпокої недорогі рослини з яскравими квітами і поводитися з ними, як із звичайними букетами, тобто бути готовим їх викинути. Можна також практикувати «вахтове» розміщення рослин і регулярно замінювати квітучі декоративнолистими. Це означає перестановку ослаблених рослин в «лазарет».

Зазвичай рослини розміщують на столі навпроти вхідних дверей. Ніколи не загороджуйте прохід та сходи. Не використовуйте колючі рослини, наприклад, кактуси. Вдалим вибором є папороті.

Краще сього для розміщення рослин в передпокої підходять добре освітлені місця біля вікон або на майданчику сходів. Азалія, цибулинні, цикламен, цинерарія і еріка, як правило, живуть довше в передпокої або на сходовій площадці, ніж в опалювальній житловій кімнаті. Потрібно щоб розмір рослини відповідав відведеному йому просторові. Маленький передпокій з величезною рослиною виглядатиме ще менша.

Висновки до п’ятого розділу

Необхідно створювати композиції, що прикрашають приміщення, що привертають увагу, викликають приємне здивування і оживляють навіть скромні куточки житла або офісу. Композиції повинні поєднуватися з навколишнім оточенням, старовинними або сучасними меблями, розмірами приміщення.

Види рослин, що включаються в композиції повинні поєднуватися один з одним як зовні, так і по вимогах до умов середовища. Деякі рослини виглядають краще при одиночному розміщенні.

Створюючи композиції для різних приміщень, треба обов’язково враховувати вплив рослин на навколишнє середовище і людей (виділення кисню, запах, отруйність деяких декоративних рослин) і їх біоенергетику, а також навпаки – як навколишнє середовище буде впливати на рослину. Треба також мати на увазі, що рослини різного походження вимагають різних умов для розвитку і зростання.


VI. Типи ємкостей і освітлення

1. Типи ємкостей

Одна з вимог міні-сада - це правильний вибір відповідної судини для рослин, яка повинна відповідати навколишньому його оточенню. Для кожної культури необхідні відповідні горщики, кашпо, миски, вази, ящики, діжі. Вони не мають бути громіздкими, а забарвлення, фактура і декоративне убрання квіткових судин не повинно дисонувати з навколишнім оточенням.