Смекни!
smekni.com

Порівняльний аналіз туристичної привабливості країн південно-східної Европи (стр. 9 из 9)

На даний момент воно складає біля 30% в порівнянні з минулим роком. По оцінках Усесвітньої туристської організації, уповільнення зростання на ринку туризму почалося ще влітку 2008 років, коли темпи впали втричі. Організація прогнозує, що в 2009 році число туристів в країни ПСЕ виросте всього на 2%.

Таблиця 1.3

Найпопулярніші туристичні напрями ПЕС 2020 р. (за прогнозом СОТ)

Країна Кількість туристичних прибутків, млн.
Болгарія 137,1
Хорватія 102,4
Словенія 93,3
Сербія 71,0
Боснія і Герцогові на 59,3
Румунія 52,9
Македонія 52,8
Албанія 48,9
Молдова 47,1

Найбільш популярними видами туризму до 2020г. стануть: пригодницький, екологічний, культурно-пізнавальний, тематичний і круїзи.

В той же час, можна виділити і чинники, що перешкоджають розвитку туризму. Окрім кризи, до них можна віднести дуже віддалене від основних географічних маршрутів місце розташування, зокрема островів на півдні Тихого океану; сейсмічну активність і стихійні лиха; громадянську війну і економічний спад в країнах; міжнародний тероризм. [54]

До сучасних чинників розвитку МТ відносяться політичне (мирне) співіснування населення на більшій частині планети, підтримка державних органів в більшості країн, що розвивають МТ, зростання суспільного багатства, скорочення робочого часу, розвиток транспорту, вдосконалення рівня суспільної свідомості. Демографічні чинники представлені зростанням середньої тривалості життя, підвищенням рівня урбанізації, тобто зростання міського населення. В даний час міжнародний туризм в постіндустріальному суспільстві фактично стає основою глобального стилю життя.

Висновок

Основні труднощі для країн Південно-східної Європи полягають в збереженні стабільності і встановленні тісніших зв'язків з ЄС. Не дивлячись на історичну, культурну і географічну спільність цих країн, вони розвиваються нерівномірно. Вступ Румунії і Болгарії до Євросоюзу в січні 2007 р., переговори про вступ Туреччини, Хорватії і Македонії, відсутність переговорів з іншими країнами і невизначений статус Косово в майбутньому роблять вплив на співпрацю в регіоні. Проте Угода про вільну торгівлю в Центральній Європі 2006 р., недавно ратифіковане Сербією, набирає чинності і може стати ефективним засобом міжнародної співпраці.

Підвищення конкурентоспроможності на міжнародному ринку як і раніше дуже важливе для успішної інтеграції країн в світовий ринок, а також для їх економічного і соціального розвитку в цілому. Керівники і бізнесмени цих країн випробовують наполегливе бажання стати рівноправними членами Європейського Співтовариства, що, швидше за все, допоможе зробити необхідні дії для підвищення конкурентоспроможності на міжнародному ринку і зростання експорту. Ця ситуація відбивається в деяких запитах на технічну підтримку МТЦ у сфері торгівлі. Підготовка до вступу в члени ЄС і політика добросусідства допомагають окремим країнам в їх прагненні влитися в міжнародний бізнес.

Слід визнати, що економічний і соціальний розвиток європейських країн в значній мірі стимулювався саме розвитком там масового, головним чином, іноземного туризму, особливо в регіоні Південно-східної Європи. Але не можна забувати, що туризм може нанести глибокі рани неміцному миру високогір'я, оскільки туристична діяльність пов'язана з серйозним вторгненням людини в природу. Але ми можемо використовувати міжнародний досвід, витягувати уроки з їх помилок. А помилок, згубних для природи, в Південно-східної Європи було багато.

Список літератури

1. "Мировая экономика" под ред. А.С. Булатова - М, 2004.

2. Акопова А.С., Воронкова О.Н., Гаврилко Н.Н. "Мировая экономика и международные экономические отношения" - Ростов-на-Дону, 2007.

3. Борко Ю. "Европейский союз: углубление и расширение интеграции" - “МЭиМО", №8, 2008.

4. Власова О. // Эксперт. - 2004. - №15 (416)

5. Власова О., Кошкаров А. // Эксперт. - 2005. - №21 (468)

6. Дронов В.П., Максаковский В.П., Ром В.Я. "Экономическая и социальная география" - М., 2004.

7. Европейская безопасность: теория и практика // Мировая экономика и международные отношения. 2006. № 1. С.54-65.

8. Золотухина Т. "Интеграционные процессы в Европе: введение единой валюты" - “Вопросы экономики", №9, 2007.

9. Кошкаров А. // Эксперт. - 2004. - №17 (420)

10. Кузякин А.П., Семичев М.А. Мировая экономика: Учебное пособие. - М.: Проспект, 2003.

11. Мировая экономика: Учебник / Под ред. проф.А.С. Булатова - М.: Юристъ, 2003.

12. Совет ЕС и Комиссия обсуждают политику по отношению к России и СНГ с Европейским парламентом // Европейский обзор. 2005. № 21. С.5-7.

13. Совет ЕС подтверждает дифференцированный подход к Новым Независимым Государствам (ННГ) // Европейский обзор. 1994. № 15. С.1-3.

14. Страны Центральной и Восточной Европы на пути в Европейский Союз. - М.: Наука, 2002.

15. http://mapy. mk. cvut. cz - скановані топографічні карти Румунії (і інших країн світу).

16. http://leosuteu. rsdor. ro - якісні карти основних районів, фотографії.

17. http://kevf72. troja. mff. cuni. cz/mapy/rumunsko/fagaras. htm - скановані карти Фагараша.

Додаток