Смекни!
smekni.com

Экзаменационные вопросы по курсу Международное финансирование укр (стр. 12 из 17)

109.Традиційні методи фінансування зовнішньої торгівлі.Для того,щоб мінімізувати або запобігти ризикам, міжнар.торгові компанії використовують метод, який називається акредитив. Головна його функція дає впевненність експортеру та імпортер, а саме експортеру – що банк сплатить перевезену продукцію, імпортеру – що оплата експортеру не буде виконана поки не буде встановлено, що вся документація, надана експортером відповідає термінам та умовам акредитиву. Акредитив вирішує фінансові проблеми, а також забезпечує провелення контролю за документами банку, який приймає участь в операціях. Види акредитивів: ПідтвердженийБезвідзивний акр; Непідтвердженний безвідзивний акр.; відзивний, автоматично оновлюємий акр.; передаваємий, резервний, імпортний, експортний. та ін.

110.Загальна схема фінансування міжнародної торгівлі. Крок 1. І-р та Е-р повинні підписати контракт в якому затверджують умови (вид товару, ціна, к-ть, якість). Крок 2. І-р звертається до вибранного комерційного банку який відкрив за його дорученням акредитив в іншому банку , на користь експортера. Крок 3. Після отримання аккредитиву від банку Е-ра , Е-р може бути впевнений в тому , що всі платежі будуть здійсненні у відповідності з акр. Основаному на контракті підписаний І-ром. Е-р повинен привезти товар і надавати всі необхідні по умовам акр. ва документи. Крок 4.Якщо всі документи правільні то банк І-ра надає кредит банку е-ра. Крок 5. Банк І-ра направляє усе необхідні документи у відповідності з умовами обумовл.в акр. (та дебітове авізо) тобто знімає з банку всю необхідну сумму + комісійні. Крок 6. І-р надає коносамент компанії яка перевозить , забирає та проводить товар через всі митні формальності.

111. Акредитив, як традиційний метод фінансування зовнішньої торгівлі. Для того,щоб мінімізувати або запобігти ризикам, міжнар.торгові компанії використовують метод, який називається акредитив. Головна його функція дає впевненність експортеру та імпортер, а саме експортеру – що банк сплатить перевезену продукцію, імпортеру – що оплата експортеру не буде виконана поки не буде встановлено, що вся документація, надана експортером відповідає термінам та умовам акредитиву. Акредитив вирішує фінансові проблеми, а також забезпечує провелення контролю за документами банку, який приймає участь в операціях. Види акредитивів: ПідтвердженийБезвідзивний акр; Непідтвердженний безвідзивний акр.; відзивний, автоматично оновлюємий акр.; передаваємий, резервний, імпортний, експортний. та ін.

112. Опишіть функції банку імпортера та банку експортера у процесі фінансування з використанням акредитиву.

1.Укладається контракт між експортером та імпортером в якому визнач.що плпатежі за поставл. Товар будуть викон.у формі документного акр. 2.Після отримання повідомлення від Е-ра, про підготовку , що товар готовий до відвантаження, І-р спрямовує своєму банку доручення до відкриття акр. 3. Банк –імітент, відправляє акр.беніфіціаручерез банк який його обслуговує. 4. Отримав від імітента акр. авізуючий банк перевіряючий його за зовнішніми ознаками передає його беніфіціару. 5. Якщо беніфіціар здний з умовами відкритого на сою користь акр. то товар відвантажуть в установлений термін. 6. отримуєтранспортні док-ти беніфіціара від перевезника Е-р, подає його акр. разом з іншими документами що вимагають акр.(страхування, сертифікати) та інші у свій банк. 7. Після первірки док-тів банк Е-ра надсилає їх банку імітенту для оплати, акцепту, або негоціації вказуючі у своєму сопроводжувальнлму листі як повинні бути зарах.ці кошти. 8. отримавши док-ти –імітент перевіряє їх після чого переказує суму платежу банку е-ра, дебітуючий р-к І-ра. 9. Банк –е-ра зараховує виручку беніфііару (е-ру) а І-р виступає в володіння товаром.

113. Перелік та рух документів при акредитивній операції. 1. Пред”ява заяви на відкриття акредитиву; 2. відкриття акредитиву банком-емітентом та направлення його бенефіціару через активізуючий банк; 3. сповіщення (авізування) бенефіціара про відкриття акредитиву на його користь; 4. відвантажання товару на експорт; 5. оформлення та пред”явлення бенефіціаром в банк комплекту документів для отримання платежу по акредитиву; 6. пересилання авізуючим банком документів банку =емітенту; 7. перевірка банком-емітентів отриманних документів та їх сплати (при дотриманні всіх умов акредитиву); 8. Видача банком-емітентом сплачених документів наказодателю акредитиву; 9. зачислення авізуючим банком експортної виручки бенефіціару.

114. Форми, види та конструкції акредитивів. Акр.- означає будь-яку угоду на основі якої банк-імітент діючий на прохання і керуючись інструкцією клієнта –заявника акр. 1) повинен здійснювати платіж 3-й особі, або за його наказом повинен оплатити або акцептувати переказні векселі – втрати виставлені беніфеціаром. (Е-р). 2) або надати повноваження іншому банку , зробити такий платіж, або акцептувати переказні векселі – док-ти, проти передбачень документів якщо дотримані всі умови акр. Заявник акр.- платник (І-р) що звернувся до банку.який його обслуг.для відкриття акр. Банк-імітент- б.платника (І-ра).Беніфіаціар- юр. Особа, на користь якої виставл. Акр. Виконуючий беніфіціар – банк –беніфіціара, або інш.банк, що за дорученням ббанка-імітента виконує акр

Акр. за видами поділ.:1. ПідтвердженийБезвідзивний акр. Банк-імпортера відкриває акр. цього виду, а банк е-ра підтверджує цей акр. Банк-і-ра приймає на себе безвідзивне зобов”язання опатити по векселю Е-ра, а підтверджуючий банк (частіше всього є повідомляючим банком) додає своє зобов”язання і приймає на себе зобов”язання на оплату векселя Е-ра. Якщо надані док-ти відповідають всім обумовл. Потребам. При використані цього акр. Е-р отримує найбільший захист, так як він отримує зобов”язання двох банків здійснити всі платежі.2. непідтверджений Безвідзивний акр. – відмінність від підтвердженного: повідомляючий банк не бере на себе ніяких зобов”язань по оплаті такого векселя, оплата вход виключно відкриваючого банку (банку (Е-ра)). 3.Безвідзивний акр. Банк-І-ра відкриває акр. цього виду , а банк Е-ра підтверджує цей акр., але банк –І-ра має право вносити корективи і навіть преревати дію цього акр. в будь-який час без згоди Е-ра-беніфіціара. 4. Автоматично оновлюємий акр. Це вид кредиту економить засоби як І-ра так і Е-ра на протязі тривалого періоду, вони укладають угоду про перевезення вантажів на протязі тривалого періоду часу і частіше відкривають один акр. для цих числених перевезень. 5. Передаваємий акр. частіше всього цей вид використ. Коли Е-р виступає в якості посередника, він може отримати прибуток за р-к різниці між первісною сумою кредиту і тим сукупним обсягом який він передає вторинним беніфіціаром. Е-р через повідомляючий банк дає розпорядження відкриваючому банку відкрити доступ до кредиту одному або декількам беніфіціарам і дозволити їм використання будь-якої суми що не перевищує заг. Вартість первинного кредиту. 7. Резервний акр. Е-р виплачує банку невилику комесійну винагороду в обмін на погодження банку здійснити платежі у випадку, якщо покупець не буде в змозі виконати свої зобов”язанні обумовленні в резервному акр.

115. Способи виконання акредитивів. Способи виконання акредитивів можна розглядати : 1. з точки зору можливості зміни або аналювання акредитиву банком-емітентом (приклад: безвідзимвний та відзивний); 2. з точки зору додаткових обов”язків іншому банку по акредитиву, розрізняють: підтверджений та непідтверджений); 3. з точки зору можливості оновлення акр. (револьверний); 4. з точки зору можливості виконання акредитиву іншим бенефіціаром (переводні); 5. з точки зору наявності валютного покриття (покритий та непокритий); 6. з точки зору можливості реалізації акр. (акцептний, з рострочкою платежу, акр. з негоціацією документів).

116. Характеристика акредитиву з червоним застереженням. Види “червоного зостереження”: - незабезпечений (або чиста умова), вповноваження на авансування дається на забезпечення відвантаження. Забезпечений (документарна умова забезп.) в цьому випадку аванс надається проти пред”явлення складської розписки, або аналогіч. Док-та разом з зобов”язанням беніфіціару надати коносамент або інші документи необхідні при відвантаженні. Умови про розписку і зобов”язання відрізняються від 2-х перших, що банк-кореспондент (посередник) авансує беніфіціара, проти його розписки, або рахунку фірми і його зобов”язань повернути аванс у випадку неприд”явлення документів що невідповідають умовам акр.

117. Характеристика револьверних акредитивів. Рев. Акр. або роловерний, поновлюємий). Якщо покупець віддає розпорядження поставити замовлений товар певними частинами , через певні прміжки часу, то здійснення платежів, які покривають вартість часткових поставок. Рахунки можуть здійснюватися на комулятивній, або некомулятивній основі. Комулятивна озн. До Сумми невикорист.або не повністю використ часток можуть бути додані до тих часток що залиш. Некомулятивна –строк використ. Своєчасно не запитаних часток сум зникає.