Смекни!
smekni.com

Територіальна організація туристичної галузі Північної та Латинської Америки (стр. 18 из 25)

o «Еппл тур». Він включає знайомство з Нью-Йорком, відвідування всіх визначних пам'яток міста, а також відпочинок й обід у ресторані.

o Лижні тури. Велетенські піки Скелястих гір, ланцюг яких простягнувся через Колорадо, Монтану, Нью-Мексіко, Юту, покривають шапки снігу висотою 5-12 метрів. Саме у цих місцях розкинулися самі відвідувані гірськолижні курорти США. Їх там більше 100. Найбільш знаменитими є курорт Колорадо, Аспен, Баттермілк, Сноумасс. Самим відомим є курорт Вейл, де створені більше сотні лижних спусків, прекрасна інфраструктура й готелі. У Монтані працює курорт Біг-Скай поруч зі скалистими схилами гір національного парку Глейшер. У Нью-Мексико відомий курорт Таос. На території штату Вайомінг розташований самий старий курорт Єллоустонського парку - база Джексон. Там завжди рясний сніжний покрив і круті схили гір [67].

Нью-Йорк – Американці називають його містом, що ніколи не спить, або «великим яблуком». У цьому місті межують багатство і убогість. Основним його районом вважається Манхеттен, що жителі іменують його не інакше як Сіті. На Уолт стріт вулиці викладені кругляками, у Грінвіч Віллідж стоять розкішні особняки. У Китайському кварталі йде жваве нічне життя.

Визначними пам'ятками міста, які тягнуть туристів, є встановлена в 1866 р. статуя Волі (подарунок Французької Республіки), що стала символом Американської демократії. З висоти статуї можна помилуватися панорамою міста й входом у затоку, Манхеттен (острів був куплений в індіанців за S24). Зараз через нього серед хмарочосів проходить головна артерія міста – (Бродвей), Даунтаун (ділова частина міста), Лінкольн-центр - це найбільший культурний центр Нью-Йорка, куди входить Метрополітен-опера, концертний зал Евері Фішер Хол, кілька театрів, Рокфеллер-центр (комплекс радіокорпорації Америки, тут узимку працює сама популярна в Америці ковзанка й ставиться сама більша ялинка), Емпайер-Сіті білдінг (102-поверховий хмарочос із двома оглядовими площадками (у підземній частині будинку розташований музей Гіннеса), музей Метрополітен (найбільша в Америці колекція європейського й американського живопису, збори пам'ятників культури стародавнього світу), П'ята авеню (сама фешенебельна вулиця Нью-Йорка, саме тут розташовані найдорожчі магазини), Мей флауер маркет (дійсний квітковий базар, що нараховує кілька тисяч торговців квітами й тропічними рослинами), Центральний парк Нью-Йорка (303 гектара, де туристи можуть повеселитися від душі, потанцювати, запустити паперового змія), нічні клуби Нью-Йорка, театри на Бродвеї, зоопарк Бронкс, Музей природної історії (де туристи можуть подивитися виставку динозаврів, ювелірні камені й познайомитися з етнографією народів світу).

Чикаго – в Америці люблять давати містам метафоричні назви. Чикаго - це «місто вітрів». У межі цього відкритого семи вітрам міста, перебувають 29 озер, 31 пляж і майже 283 гектарів парків. Місто стоїть в гирлі однойменної ріки, що впадає в озеро Мічиган. Берегова лінія міста дуже мальовнича й гарна. Чикаго - це батьківщина сучасної архітектури Америки, місто хмарочосів, а також місто гангстерів.

Основними визначними пам'ятками міста, відкритими огляду туристів, є Вежа Сірса (найвищий хмарочос у світі (110 поверхів, на вершині будинку влаштована оглядова площадка, з якої відкривається кращий вид на місто), Монабанк - білдінг (самий старий хмарочос міста 1891г), Чиказький художній інститут (одне із кращих у світі музейних зборів образотворчого мистецтва), Шед Акваріум (унікальний аквапарк, у якому туристи можуть познайомитися з 6000 видами риб), Обсерваторія Джона Хенкока (у ній, оснащеній «мовцями» - телескопами, туристи можуть зробити віртуальну екскурсію по 80 основних визначних пам'ятках міста), виставочний центр Мак-Кормік (місце промислових виставок). Особливо привабливими є пляжі на узбережжі. Самий великий - Ок-стріт - простягається більш, ніж на 15 км. У парках міста, наприклад, у парку Гранд, розташований Музей науки й промисловості, а також Музей природної історії Фалда [62].

Історико-культурна спадщина:

Національний парк і резерват Врангеля, гора Св. Іллі й національний парк Глейшер.

Редвуд (Каліфорнія).

Мейсе Веде.

Статуя Свободи (див. додаток 4).

Національний парк Еверлейдс.

Індепенденс Хол.

Національний парк Мамонтова печера.

Національний парк Олімпік.

Державне історичне місце Кахокія Маундс.

Національний парк Грейт Смоукі Маунтінз.

Національний парк Гранд - Каньйон (див. додаток 5).

Історичні визначні пам'ятки ла Форталеза й Сан-Хуану в Пуерто-Ріко.

Національний парк Йосеміт.

Національний парк Чако.

Йеллоустонский національний парк (див. додаток 6).

Монтічелло й Вірджинський Університет у Шарлоттсвілле.

Національний парк Гавайські вулкани.

Пуебло де Таос [63].

4.2.2 Канада

Географічне положення.

Площа – 10 млн км

.

Населення – 29 млн чоловік.

Столиця – Оттава.

Канада займає 2/5 материка Північна Америка і за своєю площею поступається тільки Росії. В адміністративному відношенні вона поділяється на 10 провінцій, які мають самоврядування, та 2 територій. Вирішальною особливістю її географічного положення є сусідство з США. Довжина кордону між двома країнами (без Аляски) перевищує 6 тис. кілометрів. Частина материкової території Канади та більша частина Канадського арктичного архіпелагу лежать в зоні вічної мерзлоти. Решта частина території – в північній помірній зоні. Клімат Канади відрізняється в різних регіонах – в приморських провінціях зима не така сувора, а літо не таке жарке, завдяки впливу океану. В західних районах клімат дуже вологий, що зумовлене впливом теплої океанської течії. В цілому ж по країні зима характеризується рясними снігопадами та морозами, а літо – помірними температурами. Середня температура січня від -35°С на півночі та -20°С на півдні до -4°С – на Атлантичному побережжі. В липні відповідно на півночі +7°С , на півдні - +18°С. Річна сума опадів на заході 2500 мм, на сході – 1250 мм, в центрі – 400 – 250 мм [12].

З розвитком комунікаційної техніки нове значення набуває факт виходу Канади одразу до Атлантичного, Північного Льодовитого і Тихого океанів та простягання її території за межі полярного кола.

Природні ресурси. Половину території Канади займають гори, субарктичний і арктичний пояси. Та в цілому країна має сприятливі природні умови і дуже багаті ресурси. Особливо в розрахунку на одного жителя. Південна частина Канади лежить у помірному поясі й одержує достатньо тепла та опадів. Третина всієї площі вкрита продуктивними хвойними і листопадними лісами, що простяглися широкою смугою через материк від острова Ньюфаундленд до Аляски. Степи – прерії займають менш як 5% площі, або 450 тис. км

. У країні багато озер. Повноводні річки, часто з зарегульованим стоком, багаті на гідроенергію. В надрах знаходяться величезні поклади палива, металевих і неметалевих корисних копалин. Головна „комора” країни – Канадський щит з рудами різних металів і Внутрішні рівнини з паливно – енергетичними ресурсами.

Рослинний світ північної частини території типово тундровий. Райони узбережжя зайняті лісами. Провінції прерій покриті в основному травами. На схилах Скелястих гір ростуть рідкісні соснові ліси. Ближче до тихоокеанського узбережжя ліса густішають – тут ростуть декілька видів ялин, кедр, ялівець, канадський тис.

Тваринний світ Канади представляють численні хутрові звірі: песець, соболь, куниця, горностай, норка, росомаха. З великих хижаків тут мешкають бурий ведмідь, рись, вовк, койот, лисиця, барибал. В південній частині країни зустрічаються декілька підвидів вергинського оленя, чорнохвостий олень, вилорога антилопа. В північних районах країни водяться лось, бізон, мускусний бик, арктичний карибу, лісовий карибу. В горах мешкає доволі велика кількість товсто рогів. Численні птахи. Комахи та рептилії зустрічаються рідко. На території Канада знаходиться декілька заповідників [54].

У Канаді створено багато національних парків і чимало робиться для охорони природного середовища.

Великі ріки – ріка Св. Лаврентія, Оттава, ріка Св. Іоанна, Саскачеван, Нельсон, Макензі, Невільницька, Атабаска, Мирна, Юкон, Фрейзер. В Канаді знаходиться більше озер, ніж в будь-якій іншій країні світу. Це частково розміщені на території Канади Великі озера, а також Велике Ведмеже, Велике Невільницьке, Вінніпег, Атабаска, Манітоба, Ніпігон, Міста сіні. На порожистій річці Ніагара, на кордоні США і Канади, розташований відомий Ніагарський водоспад (див. додаток 7 ), спадаючий з 50 - метрової висоти. Він розділяється на дві основні частини : канадську – висотою 50 м і американську – висотою 49 м. Водоспад знаменитий своєю великою витратою води – близько 426 000м³/хв. Славетний Ніагарський водоспад, який так вражає своїми масштабами, «з’їдає» щорічно 0,7-0,9 м скелі, з якої він падає. За час існування Ніагарський водоспад відсунувся від місця свого виникнення більш ніж на 10 км. Якщо він буде просуватися з такою швидкістю то за 20 тис. років досягне озера Ері. Поглине його, а сам перестане існувати.

У Канаді розташовані два найбільш відомі бальнеологічні курорти – це Банф і Сент- Катаріс [57].

Етнокультурні особливості.

В Канаді живуть вихідці з країн Західної Європи, Росії, України, Китаю і багатьох інших країн. Найбільш велика різниця між англомовними і франкомовними канадцями. Перші прийняли культурні традиції Великобританії і США. Вони пунктуальні в переговорах, прийнятих зобов’язань. Другі в культурному відношенні орієнтуються на Францію. При веденні ділових переговорів вони точні, але на культурні заходи можуть приходити з запізненням.